Pogoda - Sądeckie.pl

9

Dzisiaj jest: 09. 12. 2021 Do końca roku: 22 dni
Jakość Powietrza:

3 promile plus ucieczka przed policją. 31-letniemu mieszkańcowi gminy Łużna grozi nawet 5 lat więzienia

3 promile plus ucieczka przed policją. 31-letniemu mieszkańcowi gminy Łużna grozi nawet 5 lat więzienia

Do policyjnego aresztu w Gorlicach trafił 31-letni mieszkaniec gminy Łużna, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierowca w pościgu nie stosował się do przepisów ruchu drogowego i wydawanych przez policjantów sygnałów wzywających go do zatrzymania. Okazało się, że mężczyzna był bardzo pijany.

Do zdarzenia doszło przedwczoraj 18 maja w Łużnej, kilkanaście minut przed godziną 21.00. Patrol bobowskiego komisariatu zauważył mercedesa, którego kierowca poruszał się przysłowiowym „wężykiem”. Funkcjonariusze dali kierowcy sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania pojazdu, jednak ten zbagatelizował je i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg.


Kierowca, uciekając przed policjantami, nie stosował się do wielu przepisów ruchu drogowego stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym Pościg nie trwał jednak długo. Po kilku minutach mężczyzna wjechał w leśną drogę, gdzie porzucił auto i zaczął uciekać.


Po pieszym pościgu 31-letni mieszkaniec gminy Łużna został zatrzymany. Okazało się, że ma w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Sprawca trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych w Gorlicach. Mężczyzna usłyszał już zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej i kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia oraz nawet wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.


Źródło: KPPG, fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować