Pogoda - Sądeckie.pl21

Dzisiaj jest: 21. 04. 2021
Do końca roku: 254 dni
Jakość Powietrza

300+ dostaną także uczniowie szkół policealnych i dorośli. Zmiany wchodzą w życie od 1 sierpnia

300+ dostaną także uczniowie szkół policealnych i dorośli. Zmiany wchodzą w życie od 1 sierpnia

Od 1 sierpnia 2019 r. wchodzą w życie zmiany związane z rozszerzeniem katalogu osób uprawnionych do finansowego wsparcia. Rada Ministrów przyjęła projekt rozporządzenia odnoszącego się do programu 300 +, aby ze świadczenia mogli skorzystać także uczniowie szkół policealnych i dorośli.

 

Zgodnie z założeniami programu 300+ rodzice i opiekunowie uczniów mogą ubiegać się o dofinansowanie do zakupu szkolnej wyprawki. Świadczenie jest przeznaczone nie tylko dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, ale również szkół ponadpodstawowych, którzy nie ukończyli 20. roku życia. W odniesieniu do osób niepełnosprawnych górna granica wieku została przesunięta do 24 lat.

 

Jednakże ostatnie zmiany opracowane przez Radę Ministrów powodują rozszerzenie katalogu osób uprawnionych do dofinansowania o osoby dorosłe, ale tylko jeżeli są uczniami szkół policealnych lub szkół dla dorosłych.

 

Zmiany nie obejmą zatem studentów, doktorantów i osób, które zdobywają uprawnienia zawodowe - np. aplikantów radcowskich i adwokackich, którzy również ponoszą koszty związane z zakupem materiałów edukacyjnych i kontynuują edukację podnosząc swoje kwalifikacje. 

 

Środki finansowe w wysokości 300 zł można spożytkować na dowolny cel - nie ma potrzeby rozliczania się z państwem. Niemniej zgodnie z celem założonym przez ustawodawcę powinny one zostać przeznaczone na zakup podręczników, przyborów szkolnych, zeszytów itp. Dodatkowy zastrzyk gotówki z pewnością będzie przydatny, zarówno dla młodszych, jak i starszych uczniów. Niemniej nie w każdym przypadku kwota 300 zł będzie wystarczająca. 

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować