Pogoda Nowy Sącz

4

Dzisiaj jest: 04. 10. 2022 Dni od początku roku: 276 Dni do końca roku: 88
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Podsumowanie akcji charytatywnej „Podziel się swoją paczką świąteczną z przyjacielem z Ukrainy”

Podsumowanie akcji charytatywnej „Podziel się swoją paczką świąteczną z przyjacielem z Ukrainy”

W Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu miało miejsce podsumowanie akcji charytatywnej zorganizowanej przez Fundację Bratnia Dusza, pn. „Podziel się swoją paczką świąteczną z przyjacielem z Ukrainy”. Dzięki zbiórce udało się zgromadzić mnóstwo darów, które po raz kolejny trafiły do naszych rodaków we Lwowie. Patronat Honorowy nad akcją sprawował Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

 

Wśród darów znalazły się m.in.: środki higieniczne, odzież, buty, środki higieniczne, opatrunkowe, środki czystości, kartki z życzeniami i inne potrzebne artykuły. W zbiórkę włączyły się zarówno przedszkolaki jak i osoby starsze. 

 

- Akcja ta została zainaugurowana kilka miesięcy temu w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu. Dzięki panu prezydentowi Ludomirowi Handzlowi okazała się dużym sukcesem - mówił dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Tomasz Baliczek. 

 

O szczegółach wyjazdu do Lwowa opowiedziała prezes Fundacji Bratnia Dusza, Iwona Romaniak. 

 

- Akcja po raz kolejny przerosła nasze oczekiwania. Oprócz tego, że zebraliśmy masę wspaniałych rzeczy i podzieliliśmy się tymi rzeczami i sercem, to wspaniali ludzie z Sądecczyzny pojechali ze mną i osobiście wręczyli dary zebrane przez swoje szkoły i instytucje. Jestem im niesamowicie wdzięczna, bo podzielili się oni swoim czasem, brali dzieci na kolana, przytulali, rozmawiali w hospicjum z Polakami – mówiła prezes Fundacji Bratnia Dusza. - Przeżyli oni coś, co bardzo trudno jest opisać słowami. Dali serce, uśmiech, to, co najcenniejsze. Chłopcy spisali się na medal, jestem z nich bardzo dumna - podkreśliła. 

 

Swoimi przeżyciami z pobytu na Ukrainie podzieliła się również obecna na spotkaniu Dorota Gołaszczuk oraz Łukasz i Mateusz - uczniowie Zespołu Szkół Elektryczno - Mechanicznych i Zespołu Szkół nr 4 w Nowym Sączu, którzy brali udział w wyjeździe.  

 

Źródło i Fot. UM Nowy Sącz

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować