32-letni sądeczanin prowadził pojazd mając ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie

Policjanci sądeckiej drogówki 9 grudnia br. prowadzili cykliczne działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Podczas tej akcji funkcjonariusze ujawnili 98 wykroczeń i zatrzymali dwóch kierowców pod wpływem alkoholu. Jeden z nich miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie.

32-letni sądeczanin prowadził pojazd mając ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie

Podczas czwartkowej akcji (9 grudnia br.) policyjnym nadzorem zostały objęte miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych i rowerzystów, czyli przejścia przez ruchliwe ulice oraz przejazdy dla rowerów. Funkcjonariusze m.in. zwracali uwagę na to, czy kierowcy nie wyprzedzają na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim, nie omijają pojazdu, który jechał w tym samym kierunku i zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, a także sprawdzali czy piesi nie wchodzą na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżającym pojazdem lub nie przechodzą przez jezdnię poza wyznaczonym do tego miejscem.


Pomimo ciągłych apeli o niesiadanie za kierownicą po alkoholu, podczas prowadzonych działań policjanci zatrzymali dwóch kierujących pod wpływem alkoholu. Niechlubny rekordzista, 32-letni sądeczanin, jechał audi ul. Bulwar Narwiku w Nowym Sączu, mając ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie w związku z czym policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Natomiast drugi z kierowców, 30-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego, jechał mercedesem po użyciu alkoholu, mając orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.


W trakcie akcji funkcjonariusze ujawnili również 98 wykroczeń popełnionych przez kierujących wobec pieszych i rowerzystów, a także przez samych pieszych. Najwięcej z nich dotyczyło wyprzedzania oraz przekroczenia dopuszczalnej prędkości w rejonie przejść dla pieszych, z kolei w przypadku pieszych dotyczyły przechodzenia przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. W efekcie policjanci nałożyli na ich sprawców 65 mandatów karnych, pouczyli 23 osoby oraz skierowali 10 wniosków do sądu o ukaranie. Funkcjonariusze zatrzymali również 2 kierującym dowody rejestracyjne za zły stan techniczny ich pojazdów.


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować