4 października w Nowym Sączu Koncert MOZART kontra SINATRA

4 października w Nowym Sączu Koncert MOZART kontra SINATRA

Międzypokoleniowa gala stanowić będzie przekrój przez całą historię muzyki rozrywkowej – polskiej i światowej, w kontekście wydarzeń związanych z odzyskaniem i odbudową państwowości polskiej.

 

Koncert inspirowany jest tak różnymi gatunkami muzycznymi jak: gospel, soul, swing, muzyka chrześcijańska, funky, salsa, reggae, blues, muzyka patriotyczna.

 

Scena stanie się miejscem eksperymentu muzycznego. W tym roku ze względu na przypadającą 100 rocznicę urodzin Jana Pawła II, do repertuaru koncertu, organizatorzy chcą dodać także kilka, ukochanych pieśni papieża – wielkiego Polaka i Patrioty. 

 

Publiczność będzie miała szansę zaangażować się w widowisko z artystami o uznanej renomie na ogólnopolskich i międzynarodowych scenach.

 

Artyści młodego pokolenia, występujący na najwyższym europejskim poziomie, spotkają się z młodzieżą, osobami z niepełnosprawnościami i seniorami po to, by zbudować pomost dialog między różnymi kulturami, ludźmi różnych uwarunkowań społecznych, gatunkami, stylami oraz osobowościami.


 
Koncert poprzedzony był cyklem warsztatów twórczych przygotowujących młodzież, seniorów i osoby z niepełnosprawnościami, który trwał od 11 września do 4 października 2020. Występ galowy to podsumowanie warsztatów, które dają uczestnikom możliwość praktycznego wykorzystania zdobytych wcześniej umiejętności.


 
Koncert Galowy odbędzie się w Kościele Kolejowym Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Sączu, w którym udział wezmą uczestnicy warsztatów twórczych z Miasta Nowy Sącz.

 

Źródło i fot.: UMNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować