Pogoda Nowy Sącz

4

Dzisiaj jest: 04. 12. 2023 Dni od początku roku: 337 Dni do końca roku: 27
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

40. Konkurs Muzyk, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych i Drużbów Weselnych - DRUZBACKA

Organizatorzy zapraszają do udziału w 40. Konkursie Muzyk, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych i Drużbów Weselnych - DRUZBACKA, który odbędzie się w Podegrodziu w dniach od 10 do 14 maja 2023 roku.

40. Konkurs Muzyk, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych i Drużbów Weselnych - DRUZBACKA

Celem konkursu jest przegląd, ochrona i popularyzacja folkloru muzycznego, zainteresowanie dzieci i młodzieży tradycyjnym muzykowaniem i śpiewem ludowym, dokumentacja najcenniejszych zjawisk tradycyjnej kultury muzycznej oraz budowanie pokoleniowych i regionalnych więzi.


Do udziału w tegorocznym konkursie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych z regionów etnograficznych i etnicznych: Lachów Sdeckich, Lachów Limanowskich, Lachów Szczyrzyckich, Górali Sądeckich, Górali Nadpopradzkich, Górali Babiogórskich, Kliszczaków, Zagórzan, Pogórzan i Łemków.


Uczestnicy konkursu oceniani będą w kategoriach wiekowych:

  • dziecięcej - od 10 do 13 lat,
  • młodzieżowej - od 14 do 17 lat,
  • dorosłych - od 18 lat.

Uczestnicy konkursu powinni wystąpić w strojach własnego regionu. W konkursie muzyk ludowych mogą wziąć udział tylko te, których skład instrumentalny jest zgodny z tradycją regionu. Uczestnik może zaprezentować się na Druzbacce tylko jeden raz. Wyjątek stanowi Mistrz, który poza swoją kategorią może zaprezentować się jeszcze jeden raz. Należy ściśle przestrzegać regulaminowego czasu prezentacji.


W tegorocznym konkursie Druzbacki nie mogą wziąć udziału:

  • zdobywcy trofeów oraz laureaci I miejsc wszystkich kategorii z roku 2022
  • laureaci II miejsc w konkursie grup śpiewaczych i śpiewaków solistów z roku 2022

Wyjątek stanowi drużba weselny prezentujący inną część obrzędu weselnego niż w roku 2022.


Spośród laureatów Komisja dokona kwalifikacji na Ogólnopolski Konkurs Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych "SABAŁOWE BAJANIA" w Bukowinie Tatrzańskiej oraz na Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.


ZGŁOSZENIA

Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać wypełnioną kartę zgłoszenia (z własnoręcznym podpisem) w nieprzekraczalnym terminie do 21 kwietnia 2023 r.:

  • mailem na adres: druzbacka@mcksokol.pl
  • lub pocztą na adres: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz


Uczestnicy biorący udział w DRUZBACCE po raz pierwszy podlegają obowiązkowi kwalifikacji na podstawie nadesłanych nagrań wideofonicznych własnego repertuaru konkursowego. Karty zgłoszeń wraz z nagraniem należy przesłać na adres mail: druzbacka@mcksokol.pl w nieprzekraczalnym terminie do 14 kwietnia 2023 r.


Regulamin oraz Karty zgłoszenia tutaj.


Program przesłuchań konkursowych wraz z terminem prezentacji uczestników zostanie opublikowany na stronie internetowej MCK SOKÓŁ co najmniej 7 dni przed wydarzeniem.


Dodatkowych informacji udziela koordynator wydarzenia: Aleksander Smaga, tel. 18 448 26 26, mail: a.smaga@mcksokol.pl


Źródło: MCK Sokół

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować