Pogoda Nowy Sącz

4

Dzisiaj jest: 04. 10. 2022 Dni od początku roku: 276 Dni do końca roku: 88
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

40 lat NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych - uroczystości rocznicowe w Łącku

40 lat NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych - uroczystości rocznicowe w Łącku

Największa związkowa reprezentacja polskiej wsi - wywalczona po porozumieniach rzeszowsko-ustrzyckich i protestach chłopskich 1980-1981 - Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność”, bo o nim mowa, obchodzi 40-lecie rejestracji. Uroczystości rocznicowe odbyły się w Łącku. W imieniu wojewody małopolskiego Łukasza Kmity uczestniczył w nich II wicewojewoda Ryszard Pagacz.

40. rocznica rejestracji NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” to czas podsumowań, ale i określania planów na przyszłość. Dziękuję za Państwa ciągłą działalność na rzecz rolników. Działaliście i powstaliście w trudnych czasach, kiedy o Polsce nie mówiło się jako o demokratycznym kraju. Teraz, kiedy od przeszło 30 lat, możemy cieszyć się wolnością – również działacie i zajmujecie się sprawami rolników i ich rodzin – mówi wicewojewoda, który uczestniczył we mszy świętej w kościele parafialnym w Łącku, a następnie złożył kwiaty przy grobie śp. Władysława Piksy – pierwszego przewodniczącego Solidarności Rolników Indywidualnych w województwie nowosądeckim.W Łącku na płycie rynku została również otwarta plenerowa wystawa Instytutu Pamięci Narodowej pod nazwą „Tu rodziła się Solidarność Rolników”.


NSSZ „Solidarność” RI działa na rzecz ochrony własności, praw, interesów ekonomicznych i socjalnych swoich członków i ich rodzin. Koncentruje się wokół szeroko pojętego rozwoju gospodarczego i społecznego wsi i rolnictwa.


Źródło: MUW

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować