Pogoda - Sądeckie.pl

6

Dzisiaj jest: 06. 12. 2021 Do końca roku: 25 dni
Jakość Powietrza:

43. Finał Festiwalu ECHO TROMBITY. W rywalizacji wzięło udział 28 orkiestr

43. Finał Festiwalu ECHO TROMBITY. W rywalizacji wzięło udział 28 orkiestr

W dniach 23-25 czerwca 2021 r. w niezwykle urokliwej scenerii Miasteczka Galicyjskiego - już po raz 43. rozegrany został finał Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY, w którym udział wzięło 28 orkiestr wyłonionych w drodze kwalifikacji on-line.

Tradycyjnie już, najlepsze małopolskie orkiestry przygotowały dla publiczności w Nowym Sączu wyjątkowe widowisko mające charakter muzycznego świętowania, składające się z przemarszów, występów mażoretek i przede wszystkim ciekawych i różnorodnych repertuarowo koncertów.


Zmaganiom zespołów przysłuchiwała się Komisja Artystyczna, która zgodnie z regulaminem oceniała muzyczne prezentacje w czterech kategoriach: orkiestry Ochotniczych Straży Pożarnych, orkiestry parafialne, orkiestry działające przy ośrodkach kultury, stowarzyszeniach i zakładach pracy oraz big bandy i orkiestry rozrywkowe. Ze względu brak możliwości przesłuchania 6 orkiestr z powodu katastrofalnych opadów deszczu i gradu - do tegorocznej oceny dołączona została również kategoria „prezentacji on-line”.


Grand Prix 43. Festiwalu ECHO TROMBITY 2021 przyznano Orkiestrze Dętej OSP Polanka Wielka. Orkiestra od 2007 roku regularnie jest finalistą Festiwalu i laureatem czołowych miejsc, ale nagrodę główną zdobywa po raz pierwszy!


Pełna lista nagrodzonych TUTAJ.


Uroczysty koncert laureatów, wraz z odczytaniem protokołu końcowego oraz rozdaniem dyplomów i nagród odbędzie się 25 września 2021 r. w MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu.


Źródło: MCK Sokół

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować