51 nowo przyjętych policjantów złożyło ślubowanie. Pięcioro z nich będzie pełniło służbę w Nowym Sączu

W gościnnych progach Oddziału Prewencji Policji w Krakowie odbyła się dzisiaj wyjątkowa uroczystość. W ślubowaniu nowo przyjętych policjantów garnizonu małopolskiego uczestniczył wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Wydarzenie było także okazją do przekazania odznaczeń państwowych wyróżniającym się funkcjonariuszom.

51 nowo przyjętych policjantów złożyło ślubowanie. Pięcioro z nich będzie pełniło służbę w Nowym Sączu
Musimy na nowo, sukcesywnie przywracać szacunek dla policyjnego munduru. Naszą powinnością społeczną jest troszczyć się o dobre imię tych, którzy nieustannie, w dzień i w nocy czuwają nad naszym bezpieczeństwem i spokojem. Ale mundur to także zobowiązanie. To powołanie, które czasem wymaga szybkiego podejmowania decyzji, poświęcenia i oddania. Wybrane świadomie, jest wyrazem patriotyzmu i służby drugiemu człowiekowi – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.


Małopolska Policja bogatsza o 51 policjantów

Dzisiejsze ślubowanie to drugie przyjęcie w 2023 r. Pierwsze miało miejsce w marcu. Do zespołu małopolskiej Policji dołączyło wówczas 55 nowych policjantów. Dzisiaj na placu Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, słowa przysięgi złożyło 51 nowo przyjętych policjantów. W tym 12 to kobiety, a 39 to mężczyźni.


Rozdysponowane zostały już także przydziały. Tym samym wiadomo, że 7 nowych policjantów zasili Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Nowi funkcjonariusze pracować będą także w: Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie (12), Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu (5) oraz Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie (2).


Nowe siły dołączą także do komend powiatowych. I tak Komenda Powiatowa Policji w Krakowie zyska 4 policjantów, po 3 funkcjonariuszy trafi do: Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach, Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach, Komendy Powiatowej w Suchej Beskidzkiej oraz Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Po 2 policjantów podejmie pracę w Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu i Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie, a o 1 funkcjonariusza wzbogacą się: Komenda Powiatowa Policji w Bochni, Komenda Powiatowa Policji w Miechowie, Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu, Komenda Powiatowa Policji w Proszowicach i Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce.


Uhonorowani odznaczeniami państwowymi

Nie ma silnego państwa bez służb mundurowych. Policja zajmuje wśród nich szczególne miejsce. W jej szeregach nie brakuje żywych etosów pracy i oddania. To oni – dają przykład kolejnym pokoleniom, inspirują do działania i każdego dnia udowadniają, że policyjny mundur, który noszą to duma i zobowiązanie. Wręczone dzisiaj odznaczenia są symbolicznym podziękowaniem za tę godną naśladowania postawę. Jestem przekonany, że staną się one także inspiracją do podejmowania kolejnych wyzwań - dodaje wojewoda.


Podczas uroczystości wojewoda małopolski Łukasz Kmita wręczył odznaczenia państwowe. Postanowieniami prezydenta RP Andrzeja Dudy 10 policjantów wyróżnionych zostało Medalami za Długoletnią Służbę. 3 funkcjonariuszy odebrało medal Złoty, 6 – Srebrny, a 1 – Brązowy.


Ponadto 12 policjantów w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych uhonorowanych zostało odznakami Zasłużony Policjant. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji 2 funkcjonariuszy wyróżnił odznakami srebrnymi, a 10 brązowymi.


Kapituła Stowarzyszenia - Konfraternia Mazowiecka Odznaki św. Floriana Mazovia w Polsce przyznała wojewodzie małopolskiemu Łukaszowi Kmicie Złotą Odznakę Świętego Floriana Mazovia za działalność na rzecz społeczeństwa i praw człowieka na wszystkich polach aktywności oraz wspierania i tworzenia inicjatyw nawiązujących do niepodległości.


Źródło: MUW

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować