Pogoda - Sądeckie.pl

31

Dzisiaj jest: 31. 07. 2021 Do końca roku: 153 dni
Jakość Powietrza

6 mln na inwestycje w Nawojowej

6 mln na inwestycje w Nawojowej

Gmina Nawojowa otrzyma łącznie 6 mln zł dofinansowania w celu realizacji szeregu inwestycji na jej obszarze. Wiele projektów, które już otrzymały dofinansowanie było ukierunkowanych na poprawę jakości życia mieszkańców. 

 

Jedną z inwestycji realizowanych dzięki dofinansowaniu jest przebudowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, gdzie mieszkańcy będą mogli przywieźć i zostawić posegregowane śmieci i rzeczy do recyklingu lub naprawy. Koszt inwestycji oszacowano na nieco ponad 1,2 mln zł, natomiast ponad 830 tys. zł pochodzi z dofinansowania z RPO na lata 2014 - 2020. 

 

Kolejny projekt, który uzyskał dofinansowanie to projekt wymiany kotłów w gminie Nawojowa. Zakłada on wymianę 160 źródeł ciepła, które nie spełniają norm, na nowoczesne kotły gazowe i biomasowe. Łączna wartość tej inwestycji wynosi ponad 2,3 mln zł. 

 

Dofinansowanie w wysokości 2,4 mln zł ze środków województwa małopolskiego zostało przeznaczone na realizację projektów "Tworzenia warunków do godzenia życia zawodowego i rodzinnego, integracji społecznej oraz rozwoju kultury fizycznej mieszkańców". W jego ramach został przebudowany punkt przedszkolny i świetlica środowiskowa w Żeleźnikowej Małej, wybudowano siłownię plenerową i plac zabaw w Homrzyskach. W Żeleźnikowej Wielkiej została rozbudowana szkolna sala gimnastyczna z zapleczem sportowym. Wartość tych inwestycji została oszacowana na kwotę 2,4 mln zł. 

 

Dodatkowo, kwota 167 tys. zł została przeznaczona z budżetu województwa na modernizację ogólnodostępnego boiska sportowego w Żeleźnikowej Wielkiej. Wymieniono nawierzchnię, wykonano remont ogrodzenia i montaż energooszczędnego oświetlenia. W ramach inwestycji powstało boisko do piłki nożnej, piłki ręcznej i tenisa. 

 

W ramach programu Bezpieczna Małopolska, gmina Nawojowa otrzymała dotację w wysokości 13,5 tys. zł na zapewnienie gotowości bojowej strażaków - ochotników. Strażacy zostali wyposażeni w odpowiedni sprzęt, ochronne ubrania, ubrania koszarowe i specjalne kombinezony, na wypadek interwencji związanych z siedliskiem niebezpiecznych owadów, a także defibrylator i zestaw aparatu powietrznego. 

 

Ważną inwestycją był remont odcinka drogi gminnej "Na Pałygę", o długości 350 m. Lokalna trasa będzie o wiele bardziej bezpieczna dla kierowców i innych uczestników ruchu. Całkowity koszt inwestycji wyniósł blisko 160 000 zł. 

 

W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w Homrzyskach powstanie wielofunkcyjne boisko sportowe. Natomiast w Nawojowej i Żeleźnikowej Wielkiej zostanie zbudowana sieć wodociągowa i kanalizacyjna. Dofinansowanie do budowy boiska wyniesie ponad 340 tys zł, natomiast druga inwestycja otrzyma dofinansowanie w wysokości ok. 1,7 mln zł. 

 

Źródło i Fot. UMWM

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować