6 sierpnia Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki w Starej wsi Woli

Zapraszamy na X Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki”, który odbędzie się 6 sierpnia br. w Starej Wsi Woli.

6 sierpnia Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki w Starej wsi Woli

Na parkingu przy Szkole Podstawowej nr 2 czeka na Was wiele atrakcji, m.in. występ Zespołu Regionalnego Starowiejski Hyr i klubu sportowego Karate Shinkyokushin Stara Wieś-Męcina. Będzie też okazja spróbować regionalnych specjałów, przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Lipowego. Dla dzieci przygotowaliśmy dmuchańce, malowanie twarzy i przejażdżki konne ze Stajni Majerz. Na koniec festiwalu zapraszamy na zabawę taneczną z kapelą ZBYRNI. Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, by poznać kulturę i smaki Beskidu Wyspowego!


Podczas uroczystości w Męcinie będzie można podziwiać nie tylko lokalne talenty, ale także gościa specjalnego z daleka. Seniorki z Męciny, które działają przy świetlicy wiejskiej, zaprezentują się w krótkich recitalach, w których pokażą swoje umiejętności wokalne i taneczne. Łucja Kowalczyk oraz Emilia Pietrzak to dwie z nich, które na pewno zachwycą publiczność swoim wdziękiem i energią.


Na godzinę 18:30 zaplanowany jest występ Mirosławy Zaziębło-Hubiak trio. Mirka Zaziąbło-Hubiak to znana i ceniona pieśniarka muzyki etno, która od lat zajmuje się popularyzacją śpiewu tradycyjnego z regionu górali gorczańskich. Jest także wokalistką zespołu folkowego Tryptyk, który w 2019 roku wydał swoją solową płytę "Kulturowa rozmowa". Na płycie znajdują się folkowe utwory góralskie, polskie, słowackie i pieśń łemkowska, które ukazują bogactwo kultury karpackiej. Mirka zaprosiła do współpracy muzyków z różnych regionów Polski, dzięki czemu jej piosenki brzmią oryginalnie i nowocześnie, a jednocześnie wiernie oddają dawny, rodzimy charakter. Mirka aktualnie realizuje się w kilku projektach muzycznych, które prezentuje na różnych scenach w kraju i za granicą.


Na 19:30 przewidziane jest losowanie nagród w loterii fantowej, która zapowiada się bardzo atrakcyjnie ze względu na licznych sponsorów. Każdy uczestnik uroczystości będzie miał szansę wygrać cenne upominki i vouchery.


Uroczystość jest częścią akcji "Odkryj Beskid Wyspowy", która promuje piękno i bogactwo naszego regionu. Projekt został dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert "Małopolska Gościnna".


Źródło: Gm. Limanowa

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować