Pogoda - Sądeckie.pl14

Dzisiaj jest: 14. 04. 2021
Do końca roku: 261 dni
Jakość Powietrza

66. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski: MOK organizuje eliminacje dla uczestników z powiatu grodzkiego Nowy Sącz

66. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski: MOK organizuje eliminacje dla uczestników z powiatu grodzkiego Nowy Sącz

Organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Kultury Teatralnej z siedzibą w Warszawie – we współpracy z wyznaczonymi instytucjami artystycznymi oraz ośrodkami kultury.

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu jest tradycyjnie organizatorem eliminacji dla uczestników z powiatu grodzkiego Nowy Sącz. Odbędą się one w Sali Kameralnej MOK – Al. Wolności 23, w dniu 16 kwietnia 2021 r. /piątek/ od godz. 10.00.


Zgłoszenia na kartach uczestnika wraz z kopią eliminacji szkolnych lub środowiskowych i podpisanymi oświadczeniami RODO, przyjmujemy do dnia 13 kwietnia 2021 r. na adres:

Miejski Ośrodek Kultury, Al. Wolności 23, 33-300 Nowy Sącz.


Komitet organizacyjny Konkursu ustalił, że w turnieju recytatorskim do udziału w eliminacjach powiatowych zakwalifikowanych zostać może do 5 reprezentantów, natomiast we wszystkich turniejach łącznie – nie więcej niż dziesięciu z jednej szkoły lub placówki.


Konkurs odbywa się w 2 kategoriach:

  • młodzieży szkół ponadpodstawowych,
  • dorosłych.


Konkurs przeprowadzony będzie w formie 4 turniejów:

TURNIEJ RECYTATORSKI

repertuar obejmuje 3 utwory w całości lub fragmentach: 2 utwory poetyckie oraz prozę, uczestnik wykonuje prozę i 1 utwór poetycki, łączny czas wykonania nie może przekroczyć 10 minut.

TURNIEJ POEZJI ŚPIEWANEJ

repertuar obejmuje 3 utwory śpiewane i 1 recytowany, uczestnik wykonuje: 2 utwory śpiewane, 1 utwór recytowany, łączny czas występu nie może przekroczyć 10 minut, przynajmniej jeden utwór musi być oryginalny, tzn. mieć nowo skomponowaną muzykę, do akompaniamentu może być stosowany 1 instrument lub mały zespół muzyczny (do 3 osób) bądź wcześniej dokonane nagranie (półplayback).

TURNIEJ TEATRÓW JEDNEGO AKTORA

obowiązuje przygotowanie spektaklu w oparciu o dowolny materiał literacki (do 30 minut).

TURNIEJ „WYWIEDZIONE ZE SŁOWA”

repertuar jest dowolny (np. wiersz lub jego fragment, monolog literacki, collage tekstów), dowolna forma prezentacji (np. teatr jednego wiersza, łączenie słowa mówionego ze śpiewem, z dźwiękiem, ruchem, rekwizytem), czas występu nie może przekroczyć 7 minut.


W sprawach szczegółowych, dotyczących eliminacji Konkursu należy kontaktować się bezpośrednio z p. Barbarą Klimczak MOK (tel. 18 443-89-59 wew. 23 lub 500 23 11 23). Karty zgłoszenia i regulamin do pobrania na stronie:

https://www.mok.nowysacz.pl/aktualnosci/66-ogolnopolski-konkurs-recytatorski/


Źródło: UMNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować