Pogoda - Sądeckie.pl1

Dzisiaj jest: 01. 03. 2021
Do końca roku: 305 dni8 września w Karpaczu startuje Forum Ekonomiczne 2020

8 września w Karpaczu startuje Forum Ekonomiczne 2020

„Europa po pandemii: Solidarność, Wolność, Wspólnota?” – to tegoroczne główne przesłanie, które przez trzy wrześniowe dni będzie przyświecać uczestnikom Forum Ekonomicznego 2020.

 

To cykliczne wydarzenie, w związku z pandemią, w tym roku wyjątkowo i jednorazowo zostało przeniesione do Karpacza. Mimo zmiany lokalizacji, Małopolska pozostaje głównym partnerem Forum Ekonomicznego. Na zachodzie, a nie jak dotychczas na południu Polski w krynickim kurorcie spotkają się głowy państw i szefowie rządów, ministrowie i parlamentarzyści, samorządowcy, prezesi firm, eksperci, naukowcy oraz przedstawiciele świata kultury i mediów.


Forum przez lata odbywało się konsekwentnie w Krynicy-Zdroju i gromadziło najważniejszych przedstawicieli polityki i biznesu w Europie. W tym roku stolicą tego prestiżowego wydarzenia będzie Karpacz. Ta decyzja, choć bardzo trudna, musiała zostać podjęta ze względu na bezpieczeństwo uczestników. Bowiem przez pewien czas w powiacie nowosądeckim obserwowano gwałtowny wzrost zakażeń na koronawirusa, a to spowodowało, że powiat był objęty tzw. czerwoną strefą.

 

Wszyscy w ostatnich miesiącach doświadczyli skutków pandemii. Liczne obostrzenia, zakazy, ograniczenia budziły lęk i obawy. Dziś, kiedy mierzymy się z konsekwencjami pandemii i przyzwyczajamy do życia w nowej rzeczywistości pozostaje nam wierzyć, że tylko razem jesteśmy w stanie skutecznie walczyć z wszelkimi przeciwnościami. Stąd też motto tegorocznego forum „Europa po pandemii: Solidarność, Wolność, Wspólnota?”, podczas którego uczestnicy postarają się odpowiedzieć na to kluczowe pytanie, a także poruszą wiele ważnych i bieżących kwestii. Forum Ekonomiczne rozpoczyna się we wtorek, 8 września i potrwa do czwartku, 10 września.

 

Podczas Forum Ekonomicznego nie zabraknie wydarzeń przygotowanych przez Województwo Małopolskie, w których wezmą udział m.in. marszałkowie i członkowie zarządu.

 

Pierwszego dnia tj. 8 września w Małopolskiej Strefie Spotkań odbędą się dwa panele tematyczne. O godz. 15.15 rozpocznie się rozmowa na temat Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej, natomiast sześćdziesiąt minut później o godz. 16.15 będzie dyskutować o małopolskich produktach regionalnych, a tuż po degustacja regionalnych pyszności. Na godzinę 18.00 przewidziano natomiast Wieczór Małopolski czyli koncert zespołu Ciupaga „Małopolska Janowi Pawłowi II na wesołą nutę”.

 

W środę, 9 września o godz. 10.30 w Małopolskiej Strefie Spotkań odbędzie się spotkanie dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego. O godz. 11.30 zaplanowano panel tematyczny „Igrzyska Europejskie – prawda i mity?”, a o godz. 12.30 odbędzie się panel „Kolej szansą na rozwój infrastruktury w województwie małopolskim.” Ponadto, tego samego dnia o godz. 13.30 będą rozmowy o turystyce i wizji rozwoju kierunków podróży, z kolei o 14.30 odbędzie się panel tematyczny „Samorząd gospodarczy partnerem samorządu terytorialnego we wsparciu gospodarki”.

 

Ostatniego dnia, czyli 10 września o godz. 9.30 będzie dyskusja poświęcona Janowi Pawłowi II, który był Papieżem dialogu. Natomiast o godz. 10.30 organizatorzy zapraszają na panel tematyczny „Szkoła kompetencji 4.0 – czy i jak odrobiliśmy lekcję pandemii COVID-19”.

 

Warto dodać, że forum od lat jest przestrzenią wymiany doświadczeń i koncepcji, konstruktywnej polemiki, zderzenia siły wielkiego kapitału ze świeżymi i nowatorskimi pomysłami.

 

Podobnie jak w latach poprzednich zostaną wręczone nagrody Forum Ekonomicznego w następujących kategoriach: Człowiek Roku, Firma Roku, Nowa Kultura Nowej Europy oraz Organizacja Pozarządowa Europy Środkowo-Wschodniej.

 

Źródło i fot. UMWM

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować