9 grudnia wieczór poezji “W Dolinie Popradu”

9 grudnia o 18:30 w Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu odbędzie się wieczór poezji “W Dolinie Popradu”, będący lirycznym podsumowaniem konkursu poetyckiego i zarazem sentymentalną podróżą przez czas, który bezpowrotnie minął.

9 grudnia wieczór poezji “W Dolinie Popradu”

Ogólnopolski Konkurs poetycki im. Henryka Cyganika “W Dolinie Popradu” zorganizowany został przez CKIS we współpracy z Powiatową i Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczna im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu oraz Starosądecką Fundacją Kultury. Celem konkursu było promowanie twórczości literackiej inspirowanej pięknem, dziedzictwem i klimatem Doliny Popradu, która jest niezwykłym miejscem na mapie Polski. Uczestnicy konkursu mieli napisać utwory liryczne, które odzwierciedlałyby ich osobiste doświadczenia, refleksje, wspomnienia, emocje i odczucia związane z Doliną Popradu, obejmującą cztery gminy: Muszyna, Piwniczna, Rytro, Stary Sącz. Warunkiem konkursu było także użycie nazwy geograficznej związanej z Doliną Popradu w utworze.


Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i zgromadził sto zgłoszeń z całej Polski. O werdykcie zadecydowała komisja składająca się z literatów i literaturoznawców: Andrzej Dębkowski, Dr Agnieszka Kania i Kamil Cyganik. Przyznali oni trzy główne nagrody oraz nagrodę specjalną Burmistrza za wiersz o Starym Sączu, a także wyróżnienie za wiersz poświęcony patronowi konkursu Henrykowi Cyganikowi. Wieczór poezji “W Dolinie Popradu” zaprezentuje utwory nagrodzone i wyróżnione w wykonaniu aktorów Teatru Robotniczego im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu, pod kierownictwem Janusza Michalika. W programie wystąpi także Andrzej Górszczyk – przyjaciel Heńka i znakomity muzyk; a kilka piosenek Cyganika wykonają jego dzieci. odczas spotkania nastąpi również oficjalne podsumowanie konkursu i wręczenie nagród laureatom. Wstęp wolny.


Źródło: UMSS


Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować