90-lecie OSP Brzezna - Litacz

W niedzielę 29 maja odbyły się obchody 90-lecia istnienia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Brzezna - Litacz połączone z poświęceniem nowego samochodu bojowego. W wydarzeniu wziął udział marszałek Witold Kozłowski.

90-lecie OSP Brzezna - Litacz
Przywiodły nas tu dzisiaj dwie ważne okoliczności. Z jednej strony jubileusz 90-lecia jednostki, z drugiej - poświecenie nowego, nowoczesnego wozu strażackiego. Z jednej strony nieprawdopodobna liczba strażaków, którzy przez te wszystkie pokolenia służyli mieszkańcom, z drugiej strony porównanie sprzętu jaki mieli do dyspozycji 90 lat temu strażacy, a tego, z którego korzystają dziś druhowie i druhny. To jest właśnie to połączenie tych dwóch symbolicznych spraw. Dlatego z serce, w imieniu swoim i zarządu województwa gratuluję tego jubileuszu. Serdecznie dziękuję panu wójtowi Stanisławowi Banachowi za troskę o wszystkie OSP z gminy Podegrodzie, za upartość w dążeniu do celu. Wszystkim strażakom z naszej gminy serdecznie dziękuję za poświęcenie, trud tej służby, którą realizujecie dla nas wszystkich - mówił marszałek Witold Kozłowski.


Jednostka OSP Brzezna - Litacz została założona w 1931 roku, jako trzecia tego typu jednostka na terenie gminy Podegrodzie. W 2020 roku została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.


Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować