Pogoda - Sądeckie.pl

27

Dzisiaj jest: 27. 09. 2021 Do końca roku: 95 dni
Jakość Powietrza

Afgańczycy przedostali się do Polski ukryci w... naczepie z ryżem

Afgańczycy przedostali się do Polski ukryci w... naczepie z ryżem

13 listopada przed południem funkcjonariusze Placówki SG w Zakopanem zostali poinformowani przez policjantów z Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej, że w naczepie samochodu ciężarowego na parkingu jednej z firm transportowych ujawniono 2 cudzoziemców.

 

Na miejsce udał się patrol funkcjonariuszy Placówki SG w Zakopanem. Ustalono, że TIR na polskich numerach rejestracyjnych wrócił w święto niepodległości z Grecji. Okazało się, iż wraz z towarem przywiózł 2 nielegalnych migrantów.  Byli to dwaj mężczyźni w wieku 18 i 23 lat, podający się za obywateli Afganistanu, którzy podróżowali wraz z ładunkiem ryżu. Ustalono, że mężczyźni wyjechali około 3 miesiące temu z Afganistanu z zamiarem dostania się docelowo do Niemiec, natomiast do pojazdu dostali się w Serbii.

 

Cudzoziemcy zostali zatrzymani, ponieważ nie posiadali żadnych dokumentów podróży oraz ważnej wizy, w związku z czym ich pobyt na terytorium RP był nielegalny. Ponadto młodzi mężczyźni, przekroczyli granicę ze Słowacji do Polski w miejscowości Trstena - Chyżne wbrew przepisom przy użyciu podstępu.

 

Cudzoziemców umieszczono postanowieniem sądu w Ośrodku Strzeżonym dla Cudzoziemców w Przemyślu na okres 3 miesięcy. Afgańczycy będą tam oczekiwać na wydanie dokumentów tożsamości oraz dopełnienie formalności związanych z deportacją.

 

Źródło: KaOSG

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować