Agropromocja – największa wystawa rolnicza w regionie z nami

W Starym Sączu, przy Ołtarzy Papieskim odbyła się Agropromocja – największa wystawa rolnicza w regionie. Uczestniczył w wydarzeniu marszałek Małopolski Witold Kozłowski, a także wiceminister spraw zagranicznych Arkadiusz Mularczyk, wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy oraz posłowie Anna Paluch, Barbara Bartuś, Patryk Wicher i Jan Duda.

Agropromocja – największa wystawa rolnicza w regionie z nami

Agropromocja w Starym Sączu jest największą w Małopolsce cykliczną, plenerową wystawą rolniczą. Każdego roku gromadzi setki wystawców i dziesiątki tysięcy odwiedzających. Głównym celem wystawy jest promowanie osiągnięć rolnictwa, a także dorobku gospodarczego, dziedzictwa i kultury regionu Małopolski.


Od 2022 roku wystawa odbywa się w Starym Sączu na terenie Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II. Organizatorem wydarzenia jest Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Karniowicach, a współorganizatorami Instytut Zootechniki – Państwowy Instytut Badawczy oraz Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.


To miejsce jest absolutnie wyjątkowe. To jedyne miejsce w Małopolsce, które jest upoważnione do tego, aby właśnie tutaj odbyła się największa wystawa rolnicza w regionie. Odbywa się w sąsiedztwie Ołtarza Papieskiego oraz klasztoru sióstr klarysek, u św. Kingi – patronki samorządowców polskich. Słowa podziękowania kieruję do Pana Dyrektora Dominika Paska. Dwa lata temu podczas spotkania wspólnie zastanawialiśmy się co dalej z Agropromocją. Wtedy właśnie podjęliśmy wzajemne zobowiązania, które są realizowane przez Pana w stu procentach. W pierwszej kolejności zostały podpisane listy intencyjne z Instytutem i Uniwersytetem Rolniczym, bez których to wydarzenie nie mogłoby się odbyć - mówił marszałek województwa Witold Kozłowski.


Wrześniowa wystawa rolnicza co roku gromadzi ponad 300 wystawców, zarówno przedsiębiorców i firm z branży rolniczej, jak i wystawców indywidualnych; twórców rzemiosła i rękodzieła ludowego czy też właścicieli gospodarstw ekologicznych. Podzielona jest na strefy tematyczne, m.in. ogrodnictwo, przetwórstwo, maszyny rolnicze. Każda edycja wydarzenia bogata jest w liczne wydarzenia towarzyszące, a także atrakcje dla najmłodszych, konkursy z nagrodami i występy artystyczne zespołów regionalnych. Co roku Agropromocji towarzyszy wystawa zwierząt.


Województwo Małopolskie jest Partnerem Głównym wydarzenia.


Więcej zdjęć tutaj.


Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować