Akcja gorlickich policjantów "Uchronić przed wychłodzeniem"

Okres jesienno-zimowy to wyjątkowo trudny czas dla osób bezdomnych, nieporadnych, a także samotnych. Gorliccy funkcjonariusze policji już od kilkunastu dni prowadzą akcję kontroli miejsc przebywania osób bezdomnych, niezaradnych i samotnych, aby uchronić ich przed wychłodzeniem. Niskie temperatury stanowią zagrożenie dla wielu osób. Zwróćmy uwagę na potrzebujących, interwencja może uchronić czyjeś życie i zdrowie.

Akcja gorlickich policjantów "Uchronić przed wychłodzeniem"

Jak co roku, kiedy temperatury na zewnątrz, zwłaszcza w nocy, spadają blisko zera lub poniżej gorliccy policjanci w trakcie codziennych służby, sprawdzają parki, skwery, zarośla, miejsca rzadko uczęszczane, opuszczone budynki oraz ogródki działkowe, a także samotnie mieszkające osoby. Starają się docierać wszędzie tam, gdzie mogą przebywać osoby bezbronne wobec zimna. Funkcjonariusze sprawdzają każdy sygnał, który dotyczy osób mogących potrzebować pomocy.


Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażone osoby nietrzeźwe. Jeśli zauważymy człowieka leżącego na chodniku, czy śpiącego na ławce, zareagujmy. Jeżeli widzimy kogoś kto może szukać pomocy, a jest niezaradny albo boi się lub nie potrafi wyrazić prośby o pomoc lub osobę, która według nas potrzebuje pomocy. Nie przechodźmy obojętnie obok drugiego człowieka, któremu może grozić wychłodzenie.


Policja zwraca się z apelem o reagowanie w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia drugiej osoby. Nie przechodźmy obojętnie obok kogoś, komu może grozić zamarznięcie. Zwróćmy uwagę na sąsiadów, zwłaszcza tych samotnych i starszych, czy są przygotowani do zimy. Mogą oni otrzymać doraźną pomoc w placówkach pomocy społecznej znajdujących się na terenie powiatu gorlickiego:

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gorlicach – tel: 18 3520510

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gorlicach – tel: 18 3537574

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bieczu – tel: 13 4470041

Ośrodek Pomocy Społecznej w Bobowej - 18 3514456

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łużnej – 18 3543041

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipinkach – 13 4477892

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sękowej – 18 3518010

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Moszczenicy – 18 3541240

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ropie – 18 3534633

Ośrodek Pomocy Społecznej w Uściu Gorlickim – 18 3516491


Funkcjonariusze Policji nie zawsze są w stanie dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy, dlatego też jeśli mamy informacje o tym, że osobie w najbliższym otoczeniu dzieje się krzywda powiadommy odpowiednie służby. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub do ośrodka pomocy społecznej, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.


Źródło: KPPG

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować