Akt Nadania Honorowego Obywatelstwa Gminy Łososina Dolna wręczony Pani Doktor Zofii Jungiewicz

Pani Doktor Zofia Jungiewicz otrzymała najwyższe odznaczenie Gminy Łososina Dolna - Honorowe Obywatelstwo. Akt nadania tego tytułu, wraz z medalami i legitymacją, został jej wręczony podczas uroczystej sesji Rady Gminy 28 sierpnia 2023 r. w Centrum Kultury i Promocji Gminy.

Akt Nadania Honorowego Obywatelstwa Gminy Łososina Dolna wręczony Pani Doktor Zofii Jungiewicz

Honorowe Obywatelstwo przyznano Pani Doktor za Jej wybitne zasługi dla rozwoju Gminy i dobra społeczności, zwłaszcza w dziedzinie medycyny. Wniosek o nadanie tytułu zgłosiła Kapituła, która przedstawiła szczegółowe uzasadnienie. Radni poparli wniosek jednomyślnie.


Na uroczystości obecni byli m.in. Poseł na Sejm Jan Duda, Przewodniczący Rady Gminy Bolesław Oleksy, Wójt Gminy Andrzej Romanek oraz rodzina Pani Doktor: syn Piotr i córki: Agnieszka, Barbara, Anna, Katarzyna z wnukami.


Pani Doktor Zofia Jungiewicz była bardzo wzruszona otrzymanym wyróżnieniem. Podziękowała wszystkim za zaproszenie i podkreśliła, że jest to dla Niej wielki zaszczyt. Przypomniała również, że Jej zmarły mąż Józef Jungiewicz również otrzymał ten sam tytuł 30 września 2020 r.


To była niezwykła uroczystość, dostojni goście, podniosła chwila. Takie dobro i zaangażowanie społeczne warto doceniać. Pani Doktor jest dla nas autorytetem godnym uznania i naśladowania - mówi jeden z Radnych Rady Gminy.


-Te łzy wzruszenia dowodzą tego jak ważnym jest nadanie Honorowego Obywatelstwa Gminy Łososina Dolna, jak dużo to znaczy dla tych osób, które przez Radę Gminy, przez Wysoką Kapitułę zostały docenione jako dowód najwyższego uznania i uszanowania. Dla tych osób, które na tej naszej „łososińskiej”, „tęgoborskiej” ziemi, zaznaczyły swoje wyraźne ślady, co więcej te ślady pozostaną dla potomnych – mówił Andrzej Romanek, gospodarz gminy.


To co jest najważniejsze, poza tym Honorowym Obywatelstwem, to uznanie mieszkańców, uznanie pacjentów, uznanie ludzi, którym Pani Doktor będąc lekarzem pomogła i wciąż pomaga, uratowała i pomogła wielu osobom w ich trudnych sytuacjach życiowych, sytuacjach medycznych. Zawsze otwarta, stanowcza, ale zawsze bardzo pomocna. Osoba, która z „sercem na dłoni” oraz z wielką troską i wielką odpowiedzialnością patrzyła na pacjentów. Ten dowód uznania, to nie tylko ten tytuł Honorowego Obywatelstwa, ale to serce, a raczej, to uznanie zbudowane w sercach mieszkańców naszej gminy. Za to piękne poświęcenie, nie tylko postawę zawodową, ale i też za postawę życiową, w imieniu Wysokiej Rady oraz Mieszkańców Gminy Łososina Dolna serdecznie Dziękuję życząc wielu lat w zdrowiu, spokoju radości i uśmiechu na twarzy - wszystkiego dobrego – dodał wójt gminy.


Źródło: Gm. Łososina Dolna, fot. Dominik Dziedzic - CKIPG Łososina Dolna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować