Aleksander Gucwa wśród laureatów Plebiscytu „Poza Stereotypem – Seniorka i Senior Roku”

W Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie odbyła się uroczysta Gala Plebiscytu „Poza Stereotypem – Seniorka i Senior Roku”. Wyróżniono na niej niezwykłych seniorów, którzy swoimi działaniami i zainteresowaniami wzbogacają swoje lokalne społeczności.

Aleksander Gucwa wśród laureatów Plebiscytu „Poza Stereotypem – Seniorka i Senior Roku”Jednym z laureatów tytułu Seniora Roku został Aleksander Gucwa, miłośnik sportu, fotografii i historii regionu. To dzięki niemu w Banicy-Krzywej stanął pomnik upamiętniający odważnych lotników alianckich, którzy zginęli w wypadku samolotu. Napisał także książkę poświęconą tej smutnej historii.


Gala i towarzyszący jej koncert „Jesień z Kiepurą”, na którym pojawiło się ponad 700 gości, to tylko jedna z wielu inicjatyw dla Małopolskich Seniorów. Od początku plebiscytu Tytułem „Seniorki / Seniora Roku” uhonorowano już 32 osoby, a 49 otrzymało wyróżnienie.


Nagrodą dla laureatów plebiscytu jest piękna statuetka autorstwa prof. dr hab. Krzysztofa Nitscha - artysty, rzeźbiarza, związany z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie, laureata licznych nagród i wyróżnień, cenionego w kraju i za granicą.

Źródło: Powiat Gorlicki, fot. UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować