Śladami Historii. Wernisaż Grażyny Kulig w Łososinie Dolnej
W Łososinie Dolnej sztuka łączy się z historią – wernisaż Grażyny Kulig „Śladami Historii” zaprasza miłośników malarstwa, rzeźby i poezji do spotkania z niezwykłą Artystką.
Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna zaprasza w najbliższy wtorek, 7 października o godz. 16:30, na wyjątkowy wernisaż wystawy „Śladami Historii” autorstwa Grażyny Kulig. Artystka, znana z wszechstronnej twórczości – malarstwa, rzeźby, tkanin artystycznych i kolaży – od lat zachwyca kolekcjonerów i instytucje w Polsce i za granicą. Jej dzieła zdobią muzea, kościoły oraz prywatne kolekcje, a sama artystka została uhonorowana m.in. Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”.
Podczas wernisażu odbędzie się także podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O złotą gałązkę jabłoni” i wręczenie nagród laureatom. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do końca listopada, a dodatkowo prace sakralne Grażyny Kulig można obejrzeć w Kościele Parafialnym w Łososinie Dolnej. Spotkanie z artystką zaplanowano na 12 października po Mszy Świętej o godz. 9:00.
Wstęp na wydarzenie jest wolny. Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna zachęca do zanurzenia się w świat sztuki i poezji.
Źródło: Fot. Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna
Komentarze