Pogoda Nowy Sącz

9

Dzisiaj jest: 09. 08. 2022 Dni od początku roku: 220 Dni do końca roku: 144
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Areszt dla sprawcy wypadku w Kamionce Małej. Grozi mu do 12 lat więzienia

Areszt dla sprawcy wypadku w Kamionce Małej. Grozi mu do 12 lat więzienia

Sąd Rejonowy w Limanowej zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla sprawcy wypadku, do którego doszło Kamionce Małej. 20-letniemu kierującemu za spowodowanie wypadku oraz jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do12 lat pozbawienia wolności.

Do wypadku doszło w sobotę tj.4 czerwca br. o godzinie 6:30 w miejscowości Kamionka Mała, w powiecie limanowskim. Kierujący samochodem marki Audi na łuku drogi wypadł z jezdni i wjechał do przydrożnego rowu. Za kierownicą znajdował się 20-letni mieszkaniec gminy Laskowa. Niestety w wypadku poważnie ranny został 20-letni pasażer, który w ciężkim stanie został zabrany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Krakowie.


Jak ustalili policjanci kierujący prowadził pojazd będąc pod wpływem alkoholu - badanie wykazało 1,6 promila alkoholu w organizmie. 20-latek został zatrzymany. Dzisiaj (6.06.br.) Sąd Rejonowy w Limanowej zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Młody kierowca odpowie za spowodowanie wypadku oraz jazdę pod wpływem alkoholu. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.


Źródło: KPPL

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować