Pogoda - Sądeckie.pl

17

Dzisiaj jest: 17. 05. 2022 Do końca roku: 228 dni
Jakość Powietrza:

Astronomiczny sukces Pauliny ZSP w Krynicy-Zdroju

Astronomiczny sukces Pauliny ZSP w Krynicy-Zdroju

Paulina Klisiewicz z klasy 3 technikum informatycznego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju wywalczyła 4. miejsce w Wojewódzkim Konkursie na Referat z Astronomii i Astronautyki. Konkurs odbył się w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach.

Nasza uczennica zaprezentowała pracę popartą własnymi badaniami naukowymi poświęconą Księżycowi - jego powierzchni i fazom na podstawie własnych obserwacji za pomocą teleskopu SKY WATCHER. Świetnie poradziła sobie z pytaniami jury i zaskoczyła wszystkich szczegółową wiedzą z zakresu astronomii. Koordynatorem pracy i obserwacji astronomicznych Pauliny jest Barbara Igielska nauczycielka fizyki. W etapie wojewódzkim towarzyszyła jej nauczycielka informatyki Iwona Wesołowska - mówi dyrektor szkoły Maria Aleksander-Pisz.


Organizatorem konkursu było Kuratorium Oświaty w Krakowie i Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Patronat merytoryczny sprawują Polskie Towarzystwo Astronomiczne, Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii i Polskie Towarzystwo Astronautyczne.


Źródło: SPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować