Pogoda Nowy Sącz

4

Dzisiaj jest: 04. 12. 2023 Dni od początku roku: 337 Dni do końca roku: 27
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Będzie modernizacja obiektu krytej pływalni w Limanowej. Umowy podpisane

8 maja Starosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz Wicestarosta Agata Zięba w obecności Dyrektora Pływalni Limanowskiej Dawida Jasicy podpisali umowy na realizację zadania związanego z modernizacją obiektu krytej pływali w Limanowej. Modernizacja Pływalni będzie realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj” ze środków pozyskanych przez samorząd w ramach funduszu Polski Ład. Na ten cel Powiat otrzymał promesę opiewającą na kwotę 5 mln zł. Dodatkowe 2 mln zł będzie pochodziło z środków własnych.

Będzie modernizacja obiektu krytej pływalni w Limanowej. Umowy podpisane

Umowa dotycząca robót budowlanych związana z inwestycją pn. „Modernizacja obiektu krytej pływalni w Limanowej” w etapie I w ograniczonym zakresie podpisana została z wykonawcą: Konsorcjum Wykonawców zawiązanym przez: Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Transcom Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach oraz Czamara Eco Technology Sp. z o.o. w Limanowej.

Wartość umowy: 6 978 503,40 zł.


Umowa dotycząca świadczenia usług związanych z pełnieniem funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja obiektu krytej pływalni w Limanowej”podpisana została z firmą „SMAJDOR” z siedzibą w Nowym Sączu.

Wartość umowy: 101 475,00 zł


W dobie niestabilnych cen na rynku budowlanym, przygotowaliśmy realną kalkulację kosztów, tak że oferta cenowa wyłoniona w przetargu odpowiada naszym oczekiwaniom. Modernizacja Pływalni Limanowskiej rozpocznie się jeszcze w tym roku – powiedział Mieczysław Uryga Starosta Limanowski- Zdając sobie sprawę z potrzeb rozwoju tego miejsca oraz wielkości kwot jakie należy na to przeznaczyć, podzieliliśmy zakres prac na trzy etapy. Każdy z tych etapów, będziemy realizować przy wsparciu środków zewnętrznych. W pierwszym etapie, na który udało nam się pozyskać promesę w wysokości 5 mln zł, zakres prac obejmować będzie w dużej mierze optymalizację energetyczną obiektu, remont strefy dziecięcej i relaksu na hali basenowej oraz przebudowę strefy saun.


Ze względu na duże koszty mediów – gazu i prądu, jakie ponosi obiekt w pierwszej kolejności zainstalowane zostaną m.in. pompy ciepła, panele fotowoltaiczne i mikrogeneratory. W dalszej części realizacji inwestycji zwiększy się powierzchnia brodzika z zainstalowanymi nowymi wodnymi atrakcjami. Pojawią się nowe wanny jacuzzi. Na hali basenowej wymienione zostanie oświetlenie na energooszczędne. Rozbudowana będzie także stacja uzdatniania wody wraz z nowym złożem w każdym filtrze. Gruntownie przebudowana zostanie strefa saun. Rozpoczęcie prac planowane jest na drugą połowę tego roku. Po ustaleniach z wykonawcą, znany będzie ich szczegółowy harmonogram. Realizacja inwestycji odbywać się będzie przy normalnym funkcjonowaniu obiektu. W tym czasie klienci będą mogli korzystać z większości atrakcji. Ze względu na rodzaj prac, mogą wystąpić krótkie wyłączenia. Przewidziane jest również całkowite zamknięcie obiektu, które potrwa nie dłużej jak do trzech miesięcy.


Realizacja inwestycji odbywać się będzie przy normalnym funkcjonowaniu obiektu. W tym czasie klienci będą mogli korzystać z większości atrakcji. Ze względu na rodzaj prac, mogą wystąpić krótkie wyłączenia. Przewidziane jest również całkowite zamknięcie obiektu, które potrwa nie dłużej jak do trzech miesięcy.


Źródło: Powiat Limanowski

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować