Pogoda - Sądeckie.pl

22

Dzisiaj jest: 22. 10. 2021 Do końca roku: 70 dni
Jakość Powietrza:

Będzie remont drogi powiatowej Mszana Górna – Podłopień. Umowa podpisana

Będzie remont drogi powiatowej Mszana Górna – Podłopień. Umowa podpisana

25 czerwca w obecności Starosty Limanowskiego Mieczysława Urygi, Wicestarosty Agaty Zięba, Dyrektora PZD Marka Urbańskiego i Głównego Księgowego PZD Bogumiła Króla podpisano umowę na remont drogi powiatowej Mszana Górna – Podłopień w miejscowości Wilczyce, Jurków i Dobra.

Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe LIMDROG Sp. z o.o. z Limanowej , w którego imieniu umowy podpisał Macieja Szkarłat – Prezes Zarządu firmy. Remontowany odcinek to 6,5 km – w obszar od rejonu skrzyżowania w kierunku Łętowe w miejscowości Wilczyce do centrum miejscowości Dobra.


Zakres zadania będzie obejmował: wykonanie nowej nawierzchni jezdni wraz z jej wzmocnieniem, likwidację przełomów i zapadnięć w jezdni, wzmocnienie pobocza drogi, regulację odwodnienia liniowego, remont przepustów, odcinkowy remont chodnika oraz wykonanie oznakowania drogowego.


Termin realizacji zadania to 12 miesięcy od podpisania umowy tj. do dnia 25.06.2022r. Zakres obszaru zaistniałego osuwiska w miejscowości Jurków będzie przedmiotem odrębnego wykonania. Wartość kontraktu: 6.833.333,33 zł.


Realizacja przedmiotowego zadania jest możliwa dzięki pozyskanemu przez Zarząd Powiatu Limanowskiego 55% dofinansowaniu ze środków budżetu państwa – Funduszu Rozwoju Dróg Lokalnych.


Źródło: Powiat Limanowski

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować