Bezpieczne wakacyjne powroty. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze

Zbliża się koniec wakacji i wielu z nas musi wrócić z urlopu do domu. To oznacza, że na drogach będzie więcej samochodów i większe ryzyko wypadków. Dlatego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego będą czuwać nad bezpieczeństwem na sądeckich drogach i kontrolować kierowców.

Bezpieczne wakacyjne powroty. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze

Policjanci będą sprawdzać, czy kierowcy przestrzegają przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza tych dotyczących wyprzedzania, prędkości, pasów bezpieczeństwa, pierwszeństwa przejazdu, przejść dla pieszych oraz stanu trzeźwości. Nie będą pobłażać tym, którzy stwarzają zagrożenie dla siebie i innych.


Jak bezpiecznie dojechać do celu

  • Zanim wyruszysz w drogę, upewnij się, że twój samochód jest sprawny i dobrze wyposażony.
  • Dzieci podróżujące w samochodzie muszą być zapięte pasami bezpieczeństwa lub umieszczone w fotelikach lub innych urządzeniach zabezpieczających.
  • Nie prowadź samochodu, jeśli piłeś alkohol lub zażywałeś narkotyki. Nawet mała ilość alkoholu lub narkotyków może zaburzyć twoją koncentrację i refleks i doprowadzić do tragedii.
  • Podczas długiej podróży rób regularne przerwy i odpoczywaj.
  • Pamiętaj, że nie jesteś sam na drodze – szanuj innych użytkowników i dostosuj się do przepisów ruchu drogowego. Nie jedź za szybko i nie ryzykuj. Lepiej dotrzeć do celu trochę później, ale cało i zdrowo.


Życzymy bezpiecznej podróży i udanego powrotu do domu. Apelujemy o rozwagę i ostrożność na drodze.


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować