Bezpieczni za granicą. Spotkanie młodzieży z sądecką policjantką

29 maja uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Nowym Sączu mieli okazję spotkać się z policjantką z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji, która na co dzień zajmuje się profilaktyką. Tematem prelekcji było bezpieczeństwo podczas zagranicznych staży zawodowych, które młodzież wkrótce rozpocznie.

Bezpieczni za granicą. Spotkanie młodzieży z sądecką policjantką
Bezpieczni za granicą. Spotkanie młodzieży z sądecką policjantką. Fot. KMPNS

Funkcjonariuszka przypomniała podstawowe zasady poruszania się po obcym kraju – od przestrzegania prawa, przez ograniczenia celne, aż po sposoby unikania niebezpiecznych sytuacji. Podkreśliła również, jak ważna jest znajomość miejsc, w których można szukać pomocy, takich jak lokalna policja czy polska placówka dyplomatyczna.

Ciekawym elementem spotkania była prezentacja edukacyjnej walizki z atrapami środków odurzających i akcesoriami służącymi do ich używania. Dzięki temu wychowawcy zdobyli cenne informacje, które pomogą im szybciej rozpoznawać zagrożenia i właściwie reagować.

Takie działania profilaktyczne to nie tylko teoria – to realna szansa na bezpieczne i świadome doświadczenia za granicą.

Źródło: Fot. KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować