Pogoda - Sądeckie.pl

30

Dzisiaj jest: 30. 11. 2021 Do końca roku: 31 dni
Jakość Powietrza:

Bezpłatne badania profilaktyczne dla kobiet w Limanowej

Bezpłatne badania profilaktyczne dla kobiet w Limanowej

Panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone i w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie miały wykonanej mammografii, są w grupie ryzyka lub w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy, na bezpłatną mammografię, finansowaną przez NFZ, w ramach Programu profilaktyki raka piersi.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie działać 7 września 2021 w godzinach od 13.30 do 17.30 w Limanowej przy budynku Krytej Pływalni, ul. Zygmunta Augusta 37.


Programem nie są objęte Panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.


Warto pamiętać, że przed badaniem wymagana jest rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty, a na badanie zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED.


W związku z epidemią Covid-19 w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego na badanie należy stawić się w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.


Program Profilaktyki Raka Piersi jest prowadzony w Polsce od 2006 roku. Jego celem jest przebadanie jak największej populacji Polek, tak, aby wykryć potencjalną chorobę na najwcześniejszym jej etapie, a tym samym obniżyć wskaźnik umieralności z powodu raka piersi do poziomu osiągniętego w przodujących w tym zakresie krajach Unii Europejskiej. Warto podkreślić, że ponad połowa wszystkich badań mammograficznych ma miejsce w pracowniach mobilnych (mammobusach).


Badanie mammograficzne jest najbardziej skuteczną metodą wykrywania raka piersi u kobiet powyżej 40 roku życia i najskuteczniejszym badaniem przesiewowym u kobiet w przedziale wiekowym 50–69 lat. Wcześnie wykryty nowotwór umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie oraz daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.


Więcej informacji na temat mammografii tutaj.


Źródło: Powiat Limanowski

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować