Bezpłatne badanie słuchu już 8 września w Chełmcu

Słuch to jeden z podstawowych zmysłów komunikacji, z którego zaburzeniami boryka się coraz większa część społeczeństwa. W odpowiedzi na to Fundacja NEUCA dla Zdrowia ruszyła ze specjalną akcją badań profilaktycznych. Na trasie Audiobusa znajdują się także Chełmiec, gdzie już 8 września przy ulicy Limanowskiej 35 będzie można wykonać bezpłatne badanie słuchu.

Bezpłatne badanie słuchu już 8 września w Chełmcu
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na darmowe badania w obszarze diagnostyki słuchu. W trakcie wizyty w naszym mobilnym stanowisku audiometrycznym, wykwalifikowany personel medyczny dostępny na miejscu przeprowadzi badanie przesiewowe słuchu przy użyciu profesjonalnego audiometru. Aktualnie, proces starzenia się naszego słuchu zachodzi z większą dynamiką niż w minionym stuleciu. W konsekwencji, kłopoty z aparatem słuchowym nie są już wyłącznie problemem seniorów; obecnie młodsze pokolenia także doświadczają tych trudności - podkreśla Bogusława Golus-Jankowska, Przewodnicząca Fundacji NEUCA ds. Zdrowia.


W przypadku zdiagnozowania choroby kluczowa jest wczesna interwencja umożliwiająca podjęcie odpowiedniego postępowania terapeutycznego.


Dodatkowo, w Audiobusie zostanie udostępniona pacjentom możliwość samodzielnego wykonania pomiaru poziomu cukru we krwi. Nad poprawnością wykonania pomiaru czuwać będzie personel zapewniający instruktaż oraz bezpieczne warunki do wykonania tych czynności.


Udział w badaniu jest bezpłatny, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy. Można ich dokonywać na 24h przed planowanym badaniem bezpośrednio pod wskazanym adresem, gdzie odbywać się będą badania lub pod numerem telefonu: 18-443-02-01. Akcja odbywa się w godzinach 10:00 – 16:00, ilość miejsc jest ograniczona.


Wszelkie szczegóły dot. terminów badań, lokalizacji i zapisów znajdują się na stronie Fundacji NEUCA dla Zdrowia w sekcji Aktualności (https://fundacjaneuca.pl/o-fundacji#aktualnosci).


***

O Fundacji:

Fundacja NEUCA dla Zdrowia powstała w 2013 roku skupia się na działalności w obszarze profilaktyki i promocji zdrowego stylu życia. Przebadała już ponad 150 tysięcy pacjentów w całym kraju. Fundacja dociera z mobilnymi przychodniami umożliwiającymi przeprowadzenie badań przesiewowych do większych i mniejszych miejscowości przez cały rok. Prowadząc od 2022 roku ogólnopolski program profilaktyczny Narodowe Badanie Poziomu Cukru, dotarła do ponad 1 mln pacjentów nieświadomych zagrożenia cukrzycą w całej Polsce! Skontrolowała cukier u tysięcy Polaków, niejednokrotnie ratując zdrowie i życie


Źródło: Materiały nadesłane do redakcji

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować