Bezpłatne konsultacje ortodontyczne dla dzieci w Nowym Sączu

Prezydent Ludomir Handzel zaprasza rodziców z dziećmi zamieszkałych w Nowym Sączu w wieku od 8 do 11 roku życia do skorzystania z bezpłatnych konsultacji ortodontycznych.

Bezpłatne konsultacje ortodontyczne dla dzieci w Nowym Sączu

Dzieci powinny posiadać pisemną diagnozą odnośnie wykrytych wad zgryzu, zaleceniach ortodontycznych oraz ochronie zdrowia.


W ramach zadania publicznego lekarz ortodonta może zalecić wykonanie zdjęcia pantomograficznego zębów, które będzie w całości finansowane ze środków Urzędu Miasta Nowego Sącza, celem pełnej diagnozy ortodontycznej.


Jeżeli dziecko miało wykonane już zdjęcie pantomograficzne zębów (tj. RTG panoramiczne zębów, potocznie nazywane panoramą), zaleca się dostarczenie tego zdjęcia na wizytę konsultacyjną do ortodonty, tak aby nie wykonywać ponownie zdjęcia RTG, jeśli nie będzie takiej potrzeby.


Jak się zarejestrować?

Rejestracja telefoniczna pod nr telefonu :18 444 10 78 od dnia 20.10.2023 r. do wyczerpania limitu miejsc w następujących dniach :

Poniedziałek od 8 do 13

Środa od 8 do 12

Czwartek od 8 do 16

Piątek od 8 do 14


Można się także zarejestrować osobiście w wyżej wskazanych godzinach w Gabinecie Ortodontycznym przy ul. Kazimierza Wielkiego 6/2 w Nowym Sączu.


Miejsce realizacji zadania: Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska Gabinet Ortodontyczny Sonia Niwicka – Włodek, ul. Kazimierza Wielkiego 6/2 Nowy Sącz.


Ilość miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszenia.


Kiedy będą przeprowadzane konsultacje ortodontyczne?

Konsultacje ortodontyczne prowadzone będą w okresie od 20 października do 16 grudnia – zgodnie z terminem i godziną wyznaczoną w czasie rejestracji.


Na konsultacje rodzic okazuje dowód osobisty. Rodzic zobowiązany jest do okazania pracownikowi przychodni dokumentu potwierdzającego miejsce zamieszkania dziecka np. Karta Nowosądeczanina lub inny dokument, zawierający miejsce zamieszkania w celu weryfikacji uprawnienia do bezpłatnego udziału w badaniu profilaktycznym.


Rodzic musi okazać dokument potwierdzający, że zamieszkuje w Nowym Sączu wraz z pisemnym oświadczeniem, że dziecko również zamieszkuje z nim w Nowym Sączu.


Zadanie jest w całości finansowane ze środków Miasta Nowego Sącza. Nie jest wymagane skierowanie. Wymagana jest zgoda rodzica /opiekuna dziecka na udział w konsultacji i ewentualnie wykonanie zdjęcia RTG – bezpłatnie w ramach zadania publicznego.


Źródło: UMNS, fot. ilustracyjna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować