Pogoda - Sądeckie.pl26

Dzisiaj jest: 26. 02. 2021
Do końca roku: 308 dniBilans zakażeń koronawirusem na Sądecczyźnie i w regionie wzrósł o 28 kolejnych zachorowań

Bilans zakażeń koronawirusem na Sądecczyźnie i w regionie wzrósł  o 28 kolejnych zachorowań

Dzisiaj na terenie powiatu nowosądeckiego odnotowano 19 kolejnych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, a w mieście Nowy Sącz 5. Z kolei w regionie, w powiecie limanowskim są 4 nowe zachorowania.

 

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 61 osób. To 32 kobiety i 29 mężczyzn, w wieku od roku do 92 lat, z powiatu nowosądeckiego (19 osób), tatrzańskiego (6 osób), Krakowa i Nowego Sącza (po 5 osób), powiatów: limanowskiego i nowotarskiego (po 4 osoby), bocheńskiego, oświęcimskiego, wadowickiego i wielickiego (po 3 osoby), Tarnowa oraz powiatu myślenickiego (po 2 osoby), powiatów chrzanowskiego i tarnowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 1 osoba jest hospitalizowana, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 3132 osób.


Niestety PSSE poinformowała również o śmierci 90-letniego mężczyzny z powiatu bocheńskiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarły miał choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 53.

Źródło: MUW, Fot. PSSENS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować