Nowa droga pomiędzy DW 966, a DW 965 ma usprawnić przejazd pomiędzy Gdowem a Limanową

Marszałek Witold Kozłowski i wicemarszałek Łukasz Smółka uczestniczyli w wideokonferencji w sprawie studium techniczno – ekonomiczno – środowiskowego budowy nowej drogi pomiędzy DW 966 a DW 965 w rejonie Limanowej. Podczas spotkania omówiono m.in. zakres studium oraz termin i koszty jego realizacji.

Nowa droga pomiędzy DW 966, a DW 965 ma usprawnić przejazd pomiędzy Gdowem a Limanową

Nowe połączenie ma powstać pomiędzy DW 966 a DW 965, w rejonie DK 28. Realizacja tej inwestycji znacząco usprawniłaby przejazd między Gdowem a Limanową.


Opracowanie studium techniczno – ekonomiczno – środowiskowego pozwoli na określenie możliwego przebiegu trasy, dokładnego zakresu inwestycji oraz jej kosztów. Umożliwi także rozpoznanie i wskazanie ewentualnych problemów, z jakimi przyjdzie się zmierzyć na dalszych etapach inwestycji.


W spotkaniu w sprawie studium, poza marszałkiem Witoldem Kozłowskim i wicemarszałkiem Łukaszem Smółką, wzięli udział przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz przedstawiciele trzynastu samorządów lokalnych. Jednostki zaproszone do współpracy to: Powiat Limanowski, Powiat Bocheński, Powiat Wielicki, Miasto Limanowa, Gmina Limanowa, Gmina Gdów, Gmina Jodłownik, Gmina Tymbark, Gmina Łapanów, Gmina Dobra, Gmina Słopnice, Gmina Laskowa i Gmina Łukowica.


Budowa tego połączenia to bardzo ważne przedsięwzięcie, na którym skorzystają nie tylko mieszkańcy, ale i przedsiębiorcy z tej części regionu. Dyskutujemy o nim z wieloma samorządami lokalnymi i staramy się uważnie wsłuchiwać w ich głosy. Dziś rozmawialiśmy m.in. o zakresie i kosztach opracowania studium techniczno – ekonomiczno – środowiskowego, czasie jego realizacji oraz udziale finansowym samorządów w tym etapie inwestycji - powiedział marszałek Witold Kozłowski.


Nieustannie dbamy o rozwój infrastruktury w naszym województwie, ponieważ możliwość sprawnego i bezpiecznego podróżowania nie tylko podnosi jakość życia mieszkańców, ale także przyspiesza rozwój regionu. Powstanie nowej drogi między Gdowem a Limanową ułatwi przemieszczanie się nie tylko mieszkańcom dojeżdżającym do pracy, ale i turystom korzystającym z uroków wypoczynku w tej części Małopolski
- podsumował wicemarszałek Łukasz Smółka.


Termin opracowania studium planowany jest przed końcem 2022 roku. Orientacyjny koszt opracowania to ok. 800 tys. zł. Planowany udział finansowy: 50 proc. – Województwo Małopolskie, 50 proc. – jednostki samorządu terytorialnego.


Źródło: UMWM, fot. ilustracyjna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować