Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

Bobowa: Ukradł sprzed sklepu samochód. Długo nie nacieszył się łupem

Bobowa: Ukradł sprzed sklepu samochód. Długo nie nacieszył się łupem

Wczoraj (24 lutego) około godziny 19.40 gorliccy policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkańca gminy Bobowa. Powiadomił on funkcjonariuszy, że sprzed sklepu, w którym robił zakupy zniknął jego samochód. Jak poinformował mundurowych, wychodząc na chwilę do sklepu, nie zamknął samochodu, a kluczyki pozostawił w pojeździe, co prawdopodobnie wykorzystał złodziej.

Po kilku minutach na miejsce przybyli policjanci, którzy natychmiast podjęli działania m. in. przeglądając monitoringi i sprawdzając możliwe drogi ucieczki. Informacja o kradzieży trafiła także do sąsiednich jednostek Policji.


Około godziny 23.30, policjant Komisariatu Policji w Bobowej, wracający ze służby do domu minął w miejscowości Szalowa samochód bez tablic rejestracyjnych, który odpowiadał opisowi skradzionego pojazdu. Natychmiast zawrócił i zawiadamiając dyżurnego gorlickiej jednostki, jechał za skradzionym samochodem do momentu, gdy ten wjechał w boczną drogą, gdzie próbował zawrócić. Tam funkcjonariusz zajechał mu drogę, a następnie obezwładnił kierowcę.


Okazało się, że za kierownicą siedział 20-letni mieszkaniec gminy Łużna, który przyznał się do kradzieży pojazdu. Został zatrzymany, a następnie trafił do policyjnego aresztu, gdzie oczekuje na dalsze czynności. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.


Źródło: KPPG

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować