Pogoda - Sądeckie.pl26

Dzisiaj jest: 26. 02. 2021
Do końca roku: 308 dniBoisko sportowe przy Szkole Podstawowej w Stańkowej zostanie zmodernizowane

Boisko sportowe przy Szkole Podstawowej w Stańkowej zostanie zmodernizowane

Umowa na ten cel została podpisana w tym tygodniu w urzędzie gminy w Łososinie Dolnej.

 

Cieszę się, że realizujemy kolejną inwestycję sportowo-rekreacyjną, polegającą na modernizacji szkolnego boiska sportowego, które, podobnie jak pozostałe, będzie również ogólnodostępne dla mieszkańców. Przy naszych szkołach tworzą się centra sportu i rekreacji, miejsca w których nasze dzieci, młodzież ale i my wszyscy możemy uprawiać różne dziedziny sportu. Ruch to przecież zdrowie, o które musimy umieć sami zadbać, korzystają między innymi z gminnej infrastruktury sportowej. Zachęcamy więc wszystkich do aktywnego wypoczynku - mówi wójt Łososiny Dolnej Andrzej Romanek.

 

W ramach zadania zostanie wykonana m.in. bezpieczna nawierzchnia polipropylenowa, wymieniona siatka ogrodzeniowa za bramkami tzw. piłkochwyty, zamontowane nowe bramki, kosze i zestaw do piłki siatkowej wraz z tulejami do ich mocowania.

 

Koszt inwestycji to ponad 135 tys. zł, z czego kwota dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego wynosi ponad 77 tys. zł. Pozostałe koszty pokrywa gmina z własnego budżetu.

 

Zakończenie robót jest przewidziane na koniec listopada br.

 

Fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować