Pogoda - Sądeckie.pl

17

Dzisiaj jest: 17. 09. 2021 Do końca roku: 105 dni
Jakość Powietrza

Budowa hali sportowej przy ZS w Marcinkowicach idzie pełną parą

Budowa hali sportowej przy ZS w Marcinkowicach idzie pełną parą

Ponad 20 milionów złotych będzie kosztowała budowa Powiatowego Centrum Sportu przy Zespole Szkół w Marcinkowicach. Prace postępują w szybkim tempie, a budynek hali sportowej widać już z daleka.

Mam nadzieję, że w czerwcu przyszłego roku będziemy mogli oficjalnie otworzyć halę sportową i udostępnić ją wszystkim chętnym. W podziemiach budynku znajdzie się również najnowocześniejsza w Małopolsce strzelnica sportowa z niezbędną infrastrukturą – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.


Obok hali powstanie kompleks sportowy na świeżym powietrzu. Nie zabraknie boiska do gier zespołowych z trybunami, kortów tenisowych i odkrytego basenu, a także bieżni, skoczni do skoku w dal i wzwyż oraz rzutni (rzut kulą, młotem i dyskiem).


To gigantyczne przedsięwzięcie wymagające wielu pozwoleń i zabiegów - dodaje starosta Marek Kwiatkowski, który kilka dni temu sprawdzał postęp prac. - Trzeba wszystko uzgodnić z odpowiednimi służbami i cały czas rozwiązywać pojawiające się problemy. Ale tek jest podczas realizowania dużych inwestycji. Najważniejsze, że prace postępują i pozyskaliśmy dofinansowanie do tego projektu. Po zakończeniu całości, przy Zespole Szkół w Marcinkowicach pojawi się więc nie tylko pełnowymiarowa hala sportowa, ale też zewnętrzny kompleks sportowy z boiskami, bieżnią, miejscem na pchnięcie kulą i basenem. To spełnienie marzeń, ale także odpowiedź na potrzeby mieszkańców Powiatu Nowosądeckiego. Chcę, aby powstało tu Powiatowe Centrum Sportu dostępne nie tylko dla uczniów i zawodników, ale też dla mieszkańców Sądecczyzny.


Dzięki staraniom i rozmowom na szczeblu ministerialnym, władze Powiatu Nowosądeckiego pozyskały dofinansowanie do budowy hali w wysokości 10,8 miliona złotych, a do budowy Powiatowego Centrum Sportu - 4,3 miliona złotych. W sumie, wartość tego projektu przekracza 20 mln złotych.


Bardzo się cieszę, że taki obiekt powstaje właśnie u nas - mówi Iwona Sikorska, dyrektor Zespołu Szkół w Marcinkowicach. - To ważne tym bardziej, że w naszej szkole kształcą się przyszli mundurowi mający sporo zajęć z zakresu nauki sztuk walki, musztry, wychowania fizycznego i strzelania. Nowy obiekt pozwoli na to, aby wszystkie one odbywały się na miejscu.


Hala sportowa z zapleczem i strzelnicą ma być gotowa w czerwcu 2022 r. Boisko zewnętrzne do gier zespołowych wraz z trybunami, kortami tenisowymi, otwartym basenem, bieżnią, miejscem do skoku w dal i wzwyż, pchnięcia kulą, rzutu młotem i dyskiem – w 2023 r.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować