Pogoda - Sądeckie.pl

6

Dzisiaj jest: 06. 12. 2021 Do końca roku: 25 dni
Jakość Powietrza:

Burmistrz Jacek Lelek przyznał stypendia młodym starosądeczanom

Burmistrz Jacek Lelek przyznał stypendia młodym starosądeczanom

Po raz trzeci burmistrz Jacek Lelek przyznał stypendia młodym starosądeczanom za nieprzeciętne osiągniecia na polu sportu, nauki i muzyki. Stypendia wręczono po raz trzeci i tradycyjnie na uroczystej Sesji Rady Miejskiej w Starym Sączu.

Stypendyści Burmistrza Starego Sącza 2020/2021 : Julia Biel (muzyka), Hanna Danek (kajakarstwo górskie), Emila Dubiel (taniec), Jan Gurba (wspinaczka sportowa, alpinizm), Maja Kruczek (siatkówka) i Norbert Olszowski (nauka i technika).


Od 2019 roku Burmistrz Starego Sącza przyznaje stypendium uzdolnionej młodzieży zamieszkałej w Gminie Stary Sącz. Program stypendialny tworzy trwały system pomocy i zachęty dla młodzieży, popularyzuje osiągnięcia, przyczynia się do wzrostu aspiracji edukacyjnych, tworzy pozytywne wzorce i promuje Gminę Stary Sącz poprzez osiągnięte przez uczniów i studentów wyniki.


Stypendium w wysokości 6 tysięcy złotych wypłacane jest w 12 ratach w okresie od 1 września 2021 r. do 31 sierpnia 2022 r.


W tegorocznej, trzeciej edycji programu stypendialnego złożono pięćdziesiąt trzy wnioski. Komisja Stypendialna rekomendowała sześcioro kandydatów, którym Burmistrz Starego Sącza przyznał stypendium.


Źródło: UMSS

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować