Pogoda Nowy Sącz

4

Dzisiaj jest: 04. 12. 2023 Dni od początku roku: 337 Dni do końca roku: 27
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Burmistrza Starego Sącza wręczył stypendia młodym sportowcom, artystom i naukowcom

Święto miasta to zawsze okazja do wręczenia stypendiów burmistrza Starego Sącza dla młodych sportowców, artystów i naukowców. Stypendia przyznano już po raz piąty.

Burmistrza Starego Sącza wręczył stypendia młodym sportowcom, artystom i naukowcom

W tym roku komisja przyznała sześć stypendiów. Emila Dubiel i Jan Gurba zostali docenieni po raz piąty. Drugi raz stypendia otrzymali Wiktoria Biel i Franciszek Dubiel. Łucja Podgórska i Kacper Tokarczyk cieszą się z nagrody po raz pierwszy.


Stypendia burmistrza Starego Sącza mają na celu wspieranie rozwoju talentów i pasji młodych ludzi z naszego miasta. Każdy ze stypendystów otrzymał 1000 złotych na realizację swoich celów i marzeń. Stypendyści reprezentują różne dziedziny i dyscypliny, ale łączy ich pasja, zaangażowanie i sukcesy.


Gratulujemy im serdecznie i życzymy dalszych osiągnięć!


***

Wiktoria Biel – uczennica czwartej klasy Szkoły Podstawowej w Gołkowicach i Szkoły Muzycznej I stopnia w Łącku w klasie skrzypiec. Ostatnie osiągnięcia Wiktorii to I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Mistrz Miniatury 2023 w Poznaniu, I miejsce w XX Ogólnopolskim Konkursie Młodych Skrzypków, Wiolonczelistów i Gitarzystów i I nagrodę Europejskiego Konkursu Muzycznego w Belgradzie. Wiktoria zdobyła też certyfikat mistrzostwa Międzynarodowego Konkursu Interpretacji Muzycznej im. Barbary Halskiej. Ubiegłoroczny Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy 2022 zakończyła na III miejscu, a już w tym roku w warszawskim X Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym „Mistrz Literatury Dziecięcej Oskar Rieding została wyróżniona.


Emilia Dubiel – uczennica piątej Szkoły Podstawowej nr 1 w Barcicach. Mieszka w Starym Sączu. Multimedalistka turniejów tańca nowoczesnego i baletu rangi światowej. Kilkukrotna mistrzyni świata i Europy. W swojej kategorii wiekowej nie ma sobie równych również w Polsce. Jej kolekcja medali z zawodów rangi mistrzowskiej liczy już około 50 trofeów. Po raz drugi wzięła udział w młodzieżowym Grand Prix Ameryki, największym na świecie międzynarodowym konkursie baletowym i programie stypendialnym. Aby zostać zaproszonym na wielki finał w Tampa na Florydzie uczestnik musi zdobyć minimum 96 na 100 możliwych punktów. Emilia tego dokonała i wyruszyła do USA prosto z Karczewa z tytułem mistrzyni Polski. W kategorii dzieci w USA zaprezentowało się wraz z Emilią 200 dziewczynek z całego świata. Emilia uplasowała się w Top 12 turnieju. W nagrodę została stypendystką Narodowej Szkoły Baletowej w Berlinie.


Franciszek Dubiel – uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Barcicach. Klasa trzecia. Idzie śladami swojej starszej siostry Emilki. Zajmuje czołowe miejsca w prestiżowych konkursach tańca nowoczesnego. Potrójny mistrz Europy w różnych kategoriach tanecznych z czerwca tego roku. Do tej kolekcji dorzucił jeszcze srebro w kategorii jazz dance solo z tych samych zawodów. Wicemistrz świata kategorii Show Dance solo chłopców do 12 roku życia.


Jan Gurba – student I roku Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Mieszka w Cyganowicach. Zawodnik Kadry Narodowej Polskiego Związku Alpinizmu we wspinaczce sportowej wspinaczce skalnej i wysokogórskiej. Jeden z najbardziej utalentowanych wspinaczy młodego pokolenia. Taternik, alpinista i narciarz ekstremalny. Mistrz Polski Młodzieżowców we wspinaczce sportowej oraz Akademicki Wicemistrz Polski w sezonie 2022/2023. Autor powtórzeń najtrudniejszej drogi wspinaczkowej w Tatrach Polskich, Autor trudnych przejść w Alpach Francuskich w rejonie Mount Blanc i Zdobywca 1000 m. EL CAPITAN w USA. Finalista XX plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2022r. – 4 miejsce spośród 60 zgłoszonych sportowców.


Łucja Podgórska – uczennica klasy 4 Szkoły Podstawowej Nr 1 w Starym Sączu. Mieszka w Starym Sączu. Wśród osiągnięć w ocenie Komisji na wyróżnienie zasługują m.in.: I miejsce – Ogólnopolskie Zawody Pływackie w kategorii wiekowej 10 lat – 2022.I, II, II Miejsce Małopolska Liga Dzieci w kategorii wiekowej 10 lat w stylu grzbietowym, klasycznym, motylkowym na różnych dystansach – Kraków – Tarnów 2022. II Miejsce Mistrzostwa Wojewódzkie w kategorii wiekowej 11 lat w stylu grzbietowym – Oświęcim 2023. Wielokrotna finalistka Małopolskich Igrzysk Dzieci – zajmująca czołowe miejsca m.in.w pływaniu indywidualnym oraz sztafecie w stylu klasycznym dziewcząt rocznik 2012-2014,. Posiadaczka licencji Polskiego Związku Pływackiego.


Kacper Tokarczyk – starosądeczanin, student I roku Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Zwycięzca XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu organizowanego przez Towarzystwo Ekonomistów Polskich pn. „ Młody Ekonomista” 2022.Jako jeden z najmłodszych przyjęty do Towarzystwa Ekonomistów Polskich, Kacper Tokarczyk przedstawił opracowanie ekonomiczne pt. Polska jako państwo opiekuńcze, a długookresowe perspektyw rozwoju w obliczu „ Czarnych łabędzi”. Praca ta została wyróżniona, nagrodzona i oceniona najwyżej. Członek studenckiego koła naukowego rachunkowości o nazwie Akredytywa. Pasjonat ekonomii, polityki, przedsiębiorczości oraz sportu. Były zawodnik takich klubów piłkarskich jak Wisła Kraków czy Sandecja Nowy Sącz. Związany również z klubem Sokół Stary Sącz.


Źródło: UMSS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować