Pogoda - Sądeckie.pl

20

Dzisiaj jest: 20. 09. 2021 Do końca roku: 102 dni
Jakość Powietrza

Chciał kupić pierścionek zaręczynowy, ale ukradł ponad 30 sztuk o wartości blisko 50 tys. zł

Chciał kupić pierścionek zaręczynowy, ale ukradł ponad 30 sztuk o wartości blisko 50 tys. zł

Mężczyzna, który w miniony piątek wszedł do sklepu jubilerskiego pod pretekstem kupna pierścionka zaręczynowego dla ukochanej, okazał się rabusiem. Wykorzystując nadarzającą się okazję, ukradł paletę ekspozycyjną, w której znajdowało się ponad 30 pierścionków o wartości około 50 tys. złotych. 28-latek usłyszał zarzut, a sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące.

7 maja br. około godziny 14:30 do jednego ze sklepów jubilerskich na terenie Nowego Sącza wszedł mężczyzna, który pod pretekstem zakupu pierścionka zaręczynowego poprosił ekspedienta o możliwość obejrzenia biżuterii z bliska. Kiedy pracownik położył ekspozytor z pierścionkami na ladzie, „klient” natychmiast go chwycił i wybiegł ze sklepu. Na palecie znajdowało się 31 złotych pierścionków o szacunkowej wartości około 50 tys. złotych.


O przestępstwie zaalarmowana została sądecka Policja. Funkcjonariusze prowadzili intensywne czynności w terenie mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy tej zuchwałej kradzieży a na miejscu pracowała grupa dochodzeniowa wraz z technikiem kryminalistyki, który zabezpieczył pozostawione ślady.


Już następnego dnia mężczyzna podejrzewany o ten czyn został zatrzymany, a policjanci ujawnili przy nim część skradzionego łupu o wartości około 20 tys. złotych. 28-latek z Nowego Sącza usłyszał w prokuraturze zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej, za co grozi mu do 8 lat więzienia. Wczoraj sąd zastosował wobec sądeczanina środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące, po czym mężczyzna został przewieziony na aresztu śledczego.


Policjanci w toku dochodzenia prowadzą teraz czynności, by odzyskać pozostałe pierścionki, które zostały skradzione przez 28-latka.


Źródło: KMPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować