Pogoda - Sądeckie.pl

30

Dzisiaj jest: 30. 11. 2021 Do końca roku: 31 dni
Jakość Powietrza:

Chciała zabić córkę. Trafi do szpitala psychiatrycznego?

Chciała zabić córkę. Trafi do szpitala psychiatrycznego?

Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu skierowała do Sądu Okręgowego w Nowym Sączu wniosek o umorzenie postępowania przygotowawczego wobec kobiety podejrzanej o usiłowanie zabójstwa małoletniej, niepełnosprawnej w znacznym stopniu córki oraz o zastosowanie tzw. środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia w odpowiednim zakładzie psychiatrycznym.

Powyższy wniosek wynikał z faktu, iż biegli psychiatrzy uznali, iż podejrzana była w chwili popełnienia opisanego czynu niepoczytalna, a jednocześnie stwierdzono, iż zachodzi wysokie prawdopodobieństwo, że popełni ona ponownie taki sam lub podobny czyn.


Przypomnijmy. Podejrzana 8 października ubiegłego roku chcąc zabić swoją 17-letnią córkę zadała jej siedem ciosów nożem w okolice brzucha. Dzięki interwencji osób trzecich i szybkiej pomocy lekarskiej dziewczynka przeżyła.


Kobieta po dokonaniu tego czynu chciała popełnić samobójstwo skacząc z mostu.


W październiku wobec podejrzanej, która przyznała się do sprawstwa, Sąd Rejonowy w Limanowej zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, którą to decyzję utrzymał w mocy Sąd Okręgowy w Nowym Sączu.


Źródło: Prokuratura Okręgowa NS, fot. ilustracyjnaCo sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować