Chór LimaNovum ponownie nagrodzony

W minioną sobotę – 16 marca, chór LimaNovum działający przy Limanowskim Domu Kultury wziął udział w XVI Podkarpackim Przeglądzie Chórów – Pieśni Pasyjne Radymno 2024. W konkursie o randze ogólnopolskiej wzięło udział jedenaście chórów. Zespoły wykonywały przygotowany repertuar pieśni pasyjnych w tym utwór obowiązkowy – Crux Fidelis, skomponowany specjalnie na cele konkursu przez Dominika Lasotę.

Chór LimaNovum ponownie nagrodzony

Komisja w składzie: prof. dr hab. Elżbieta Krzemińska, prof. dr hab. Anna Marek – Kamińska i dr Dominik Lasota wysłuchała jedenastu chórów, przydzielając wyróżnienia i miejsca na podium. Chór LimaNovum otrzymał I miejsce i nagrodę specjalną za najlepiej wykonany utwór obowiązkowy czyli Crux Fidelis Dominka Lasoty. Limanowski chór wykonał także: Panie, zmiłuj się nad nami Artema Wedela , Weczeri Twojeji (Вечері Твоєї) Marii Slepchenko oraz Miserere Piotra Jańczaka. Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród, jurorzy osobiście złożyli gratulacje i wyrazy uznania dla pracy chóru LimaNovum pod dyrekcją Ivana Vrublevskyiego. Organizatorem konkursu było Centrum Kulturalne w Przemyślu.

Chór LimaNovum powstał trzy lata temu przy Limanowskim Domu Kultury z inicjatywy Krzysztofa Młynarczyka, który jest kierownikiem artystycznym zespołu. Od początku dyrygentem chóru jest Ivan Vrublevskyi. Chór tworzy ponad trzydzieści osób z Limanowej oraz okolic. Chórzyści wykonują różnoraką muzykę, wkładając w przygotowanie występów wiele pracy i serca. Zespół jest laureatem wielu nagród na konkursach chóralnych.

Wszystkich, którzy chcieliby śpiewać w chórze dyrygent i kierownik zapraszają na próby, w każdą środę i piątek o godz. 19:00 w sali tanecznej Limanowskiego Domu Kultury.

Źródło: Miasto Limanowa

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować