„Czujka na straży twojego bezpieczeństwa”. Straż pożarna edukuje seniorów z Roztoki

12 listopada funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej spotkał się z seniorami w miejscowości Roztoka, aby przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa pożarowego w domach. Spotkanie odbyło się w siedzibie miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej i zostało poświęcone szczególnie zagrożeniom wynikającym z użytkowania urządzeń grzewczych w sezonie jesienno-zimowym.

„Czujka na straży twojego bezpieczeństwa”. Straż pożarna edukuje seniorów z Roztoki
„Czujka na straży twojego bezpieczeństwa”. Straż pożarna edukuje seniorów z Roztoki. Fot. KP PSP Limanowa

W trakcie spotkania funkcjonariusz przybliżył uczestnikom kampanię „Czujka na straży twojego bezpieczeństwa”, omawiając charakterystykę różnych rodzajów czujek:

  • autonomicznych czujek dymowych,
  • czujek tlenku węgla,
  • czujek gazu (metan, propan-butan).

Seniorzy dowiedzieli się, jak prawidłowo montować detektory, jak z nich korzystać i jak eliminować potencjalne źródła pożaru w domu. Omówiono także zasady postępowania w sytuacji zagrożenia pożarowego, kładąc nacisk na szybkie reagowanie i bezpieczne opuszczenie miejsca zdarzenia.

Spotkanie było częścią działań profilaktycznych KP PSP w Limanowej, mających na celu edukację osób starszych i podniesienie świadomości w zakresie ochrony życia i mienia w sezonie grzewczym.

Źródło: Fot. KP PSP Limanowa

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować