Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

"Dar Pamięci" Barbary Paluchowej - II tom albumu poezji

"Dar Pamięci" Barbary Paluchowej - II tom albumu poezji

W dniu 16 lutego 2019 r. odbyło się spotkanie w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury im. Danuty Szaflarskiej w Piwnicznej - Zdroju mające na celu promowanie II tomu albumu poezji "Dar Pamięci" autorstwa Barbary Paluchowej. 

 

Barbara Paluchowa jest znaną lokalną poetką, która przez 25 lat pracowała w redakcji samorządowej gazety Znad Popradu. 21 lat kariery zawodowej minęło pani Barbarze na pełnieniu funkcji redaktor naczelnej. Poetka gromadziła informacje, dokuemnty rodzinne i stare fotografie, aby ochronić od zapomnienia dziedzictwo kulturowe Nowego Sącza. 

 

Owocami 20 - letniej pracy sa dwa tomy "Dar Pamięci". Albumy poezji zostały wydane przez wydawnictwo Stowarzyszenie "Nasz Dom". W ten sposób Barbara Paluchowa chciała wspomóc działania stowarzyszenia w budowie ośrodka w Kosarzyskach.

 

Poetka i artystka plastyczna pisze w języku literackim i gwarze góralskiej. Barbara Paluchowa ukończyła Akademię Sztuk Pieknych w Krakowie. Poetka jest również pomysłodawczynią i organizatorką Międzynarodowych Spotkań Poezji i Muzyki Gór "Wrzosowisko", a także Międzynarodowego Konkursu Poetyckiego "Sen o Karpatach".

 

Źródło i Fot. Gmina Piwniczna - Zdrój

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować