Pogoda - Sądeckie.pl8

Dzisiaj jest: 08. 05. 2021
Do końca roku: 237 dni
Jakość Powietrza

Gorliccy policjanci spotkali się z dziećmi na stoku narciarskim w Sękowej

Gorliccy policjanci spotkali się z dziećmi na stoku narciarskim w Sękowej

W ramach ogólnopolskiej kampanii MSWiA pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku", gorliccy policjanci spotkali się z dziećmi na stoku narciarskim w Sękowej. Celem spotkania było promowanie bezpieczeństwa na stokach narciarskich, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem obowiązujących przepisów, a także upowszechnianie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

W okresie zimowym policjanci KPP w Gorlicach, poza działaniami skierowanymi do dzieci uczestniczących w zajęciach szkolnych, spotykają się także z wypoczywającymi w plenerze. Regularnie odwiedzają wówczas zlokalizowane na terenie powiatu stacje narciarskie.


W ostatni piątek (19.02.2021 r.) gorlicki policjant zajmujący się profilaktyką społeczną wspólnie z dzielnicowym odwiedzili dzieci spędzające aktywnie czas na stoku narciarskim w Sękowej. Podczas działań, funkcjonariusze promowali odpowiedzialne postawy podczas korzystania ze stoków, prowadzili rozmowy instruktażowe, przypominające podstawowe zasady bezpieczeństwa, w tym m. in. obowiązek jazdy w kasku ochronnym przez osoby do 16 roku życia.


Młodzi narciarze mieli także okazję wziąć udział w konkursie, w którym miały do rozwiązania krzyżówkę z pytaniami dotyczącymi bezpiecznych zachowań w trakcie jazdy na nartach oraz w czasie innych form zimowego wypoczynku. Pytania były dostosowane do wieku uczestników, a każdy, kto prawidłowo wykonał zadanie, brał udział w losowaniu nagród, m. in. narciarskich kasków ochronnych. Uczestnicy zimowego wypoczynku otrzymali także informatory, w których znajduje się m.in. Dekalog Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej oraz numery telefonów ratunkowych. Wszystkie dzieci biorące udział w rywalizacji otrzymały z rąk policjantów drobne upominki.


Przeprowadzone działania policjantów realizowano w oparciu o założenia ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.


Źródło: KPPG

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować