Dnia Miasta Partnerskiego Nowego Sącza, Preszowa

Dnia Miasta Partnerskiego Nowego Sącza, Preszowa

Na początku czerwca na Słowacji odbyły się Dni Miasta Partnerskiego Nowego Sącza, Preszowa. Uczestniczył w nich Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel.

 

Powitanie przybyłych na wydarzenie delegacji, miało miejsce na uroczystym posiedzeniu Rady Miasta Preszowa, które odbyło się w historycznej Sali Reprezentacyjnej preszowskiego ratusza przy ul. Hlavnej 73. Gości przywitała primator Przeszowa Andrea Turčanová.

 

Podczas spotkania Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel wygłosił swoje okolicznościowe przemówienie. Na wstępie z okazji 720. rocznicy nadania praw miejskich dla Preszowa, złożył gratulacje i życzenia, aby to wyjątkowe miasto dalej prężnie i dynamicznie się rozwijało.

 

Zaznaczył, że kapitałem miasta są jego mieszkańcy, w których się inwestuje, a w dzisiejszych czasach szczególnie stawia się na osoby młode. Dlatego trzeba tworzyć dla nich takie warunki do nauki, pracy, życia i odpoczynku, aby chcieli w nim pozostać i nie wyjeżdżali.

 

Dodał, że ceni aktywny, odpowiedzialny i mądry patriotyzm mieszkańców Preszowa dzięki, któremu miasto może być uważane za przykład słowackiego sukcesu.

 

Prezydent wspomniał również, że od września 1992 roku rozwijają się kontakty Miasta Nowego Sącza i Preszowa oparte na zaufaniu, którym sprzyja bliskość językowa, kulturowa, tradycje współpracy oraz zbieżność wspólnych interesów w dążeniu do zrównoważonego rozwoju społeczności lokalnych.

 

Prezydent życzył miastu kolejnych jubileuszy, a mieszkańcom dalszego rozwoju miasta, który zagwaratuje im jak najlepszą przyszłość.

 

Podczas Dni Miasta Preszowa przybyli goście mogli odwiedzić Słowackie Muzeum Techniki oraz unikatowy zabytkowy kompleks techniczno-technologicznym STM - NKP Solivar (Warzelnia soli) na Słowacji.

 

Źródło i Fot. Urząd Miasta Nowy Sącz

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować