Do floty limanowskiej policji dołączył nowy radiowóz

Nowy radiowóz marki Kia Ceed dołączył do floty limanowskiej policji. Samochód został oficjalnie przekazany 15 grudnia 2023 roku na parkingu przed siedzibą Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele policji i samorządów, które współfinansowały zakup radiowozu.

Do floty limanowskiej policji dołączył nowy radiowóz

Samochód jest przeznaczony dla funkcjonariuszy Rewiru Dzielnicowych, którzy będą patrolować teren powiatu limanowskiego. Radiowóz jest wyposażony w nowoczesne systemy ostrzegawcze i oznakowanie, które mają zwiększyć bezpieczeństwo policjantów i innych uczestników ruchu drogowego. Radiowóz jest drugim pojazdem w nowych barwach, który trafił do limanowskiej komendy.


Zakup radiowozu był możliwy dzięki programowi 50 na 50, w ramach którego połowę kosztów pokryła Komenda Główna Policji, a drugą połowę samorządy: Powiat Limanowski, Miasto Limanowa, Gmina Laskowa i Gmina Łukowica. Komendant Powiatowy Policji w Limanowej mł. insp. Marcin Sak podziękował wszystkim za wsparcie i za dotychczasową współpracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu limanowskiego.


Poza wsparciem zakupu nowego radiowozu, Starostwo Powiatowe w Limanowej przekazało również środki na doposażenie w sprzęt kwaterunkowy oraz sprzęt techniki biurowej dla funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.


Źródło: KPPL

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować