Pogoda - Sądeckie.pl8

Dzisiaj jest: 08. 05. 2021
Do końca roku: 237 dni
Jakość Powietrza

Do nauczycieli i dzieci z nowosądeckich szkół nr 17, 20 i 21 trafiły kolejne pomoce naukowe

Do nauczycieli i dzieci z nowosądeckich szkół nr 17, 20 i 21 trafiły kolejne pomoce naukowe

Do nowosądeckich szkół podstawowych uczestniczących w innowacyjnym projekcie matematycznym realizowanym przez Miasto Nowy Sącz we współpracy z Akademią Pedagogiki Specjalnej w Warszawie i Fundacją NEWAG, trafiły kolejne pomoce naukowe.

Tym razem w razem do nauczycieli i dzieci ze szkół nr 17, 20 i 21 trafiły plansze i klocki edukacyjne przekazane przez Urząd Miasta dzięki współpracy z Zespołem Szkół nr 5 - Specjalnych. W warsztatach szkolnych zaprojektowano i wytworzono ponad 200 zestawów pomocy, dzięki czemu mamy pewność, że do dzieci trafiły starannie przygotowane elementy, przy niewielkim nakładzie środków.


Przypomnijmy. W ubiegłym roku zastępca prezydenta Magdalena Majka przekazała do nowosądeckich szkół pomoce pedagogiczne, które Miasto otrzymało od Fundacji NEWAG.


Prezes Zbigniew Konieczek, honorowy obywatel Miasta Nowego Sącza zaproponował Miastu podjęcie działań, które doprowadzą do podniesienia poziomu nauczania matematyki wśród dzieci sądeckich szkół i obiecał, że te działania wesprze Fundacja NEWAG.


Miasto Nowy Sącz przystąpiło do realizacji tego zadania i w ramach przygotowań nawiązało współpracę z Panią Profesor  Edytą Gruszczyk- Kolczyńską z Warszawskiej Akademii Pedagogiki Specjalnej. 


Do programu przystąpiły wspomniane wyżej trzy sądeckie szkoły:

  • Szkoła Podstawowa nr 17 im. Kurierów Sądeckich,
  • Szkoła Podstawowa nr 20 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Z Oddziałami integracyjnymi W Nowy Sączu,
  • Szkoła Podstawowa nr 21 im. św. Jana Pawła II z oddziałami integracyjnymi.


Źródło: UMNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować