Pogoda - Sądeckie.pl15

Dzisiaj jest: 15. 06. 2021
Do końca roku: 199 dni
Jakość Powietrza

Do sądeckiego Pogotowia Ratunkowego trafiła kolejna karetka

Do sądeckiego Pogotowia Ratunkowego trafiła kolejna karetka

Kolejna karetka zakupiona w ramach Pakietu Medycznego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej przez Województwo Małopolskie właśnie trafiła do Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. To czwarty nowoczesny samochód z pełnym wyposażeniem.

 

Te karetki to dla nas wielka pomoc. W ubiegłym roku udało nam się pozyskać trzy karetki. W tym roku otrzymaliśmy cztery. Dzięki temu do systemu wpuściliśmy siedem nowych ambulansów zastępując wysłużone samochody - mówi Bożena Hudzik, dyrektor Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego.

 

Wartość czterech karetek z małopolskiej Tarczy to 2 miliony 480 tysięcy złotych. To samochody z wyposażeniem w sprzęt medyczny zapewniający obsługę pacjenta na bardzo wysokim poziomie. Dodatkowo, ambulanse posiadają urządzenie do dekontaminacji, co jest bardzo istotne szczególnie w czasie pandemii. Wartość jednego takiego aparatu to 16 tysięcy złotych.

 

W systemie nadal jeździ 14 karetek. Odmłodziliśmy jednak tabor samochodowy. Wycofujemy z użycia najstarsze ambulanse i na ich miejsce wprowadzamy nowe. Pamiętajmy, że nasze pogotowie działa w górzystym terenie, samochody szybciej się niszczą. Powinno się więc co roku wprowadzać przynajmniej jedną nową karetkę do systemu. Auta muszą być sprawne i dobrze wyposażone, aby szybko dojechać do pacjenta - dodaje dyrektor Sądeckiego Pogotowia Bożena Hudzik.

 

Przypomnijmy, że na początku tego roku, Sądeckie Pogotowie Ratunkowe wzbogaciło się o trzy nowocześnie wyposażone karetki. O pozyskanie pieniędzy na zakup samochodów zabiegał m.in. starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

 

Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować