Pogoda - Sądeckie.pl

24

Dzisiaj jest: 24. 10. 2021 Do końca roku: 68 dni
Jakość Powietrza:

Bajkowa wystawa w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Nowym Sączu

Bajkowa wystawa w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Nowym Sączu

Niezwykle kolorowa wystawa prac plastycznych otwarta w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Nowym Sączu to pokłosie XI Ogólnopolskiego Rodzinnego Konkursu Plastycznego „CZAS NA BAJKĘ”.

Gratulacje uczestniczącym w inauguracji ekspozycji laureatom, w imieniu samorządu regionalnego i marszałka Małopolski Witolda Kozłowskiego, przekazała przewodnicząca Komisja Polityki Prorodzinnej i Społecznej, a zarazem wiceprzewodnicząca Komisji Kultury Sejmiku Województwa Małopolskiego Marta Mordarska.


Konkursowe jury po obejrzeniu 76 nadesłanych prac wybrało 22 najlepsze. Ich twórcy odebrali nagrody, które wręczała radna województwa Marta Mordarska, a towarzyszyli jej m.in. przewodniczący jury, sądecki artysta Stanisław Szarek, dyrektor PBW w Nowym Sączu Alina Marek oraz wicedyrektor Iwona Mularczyk. Wyniki znajdują się tutaj.


Nagrodzone i wyróżnione prace tworzą wystawę, która w najbliższym czasie odwiedzi wszystkie filie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu. Dzieła młodych artystów zostaną zaprezentowane w Gorlicach, Limanowej, Nowym Targu, Rabce i Zakopanem.


XI Ogólnopolski Rodzinny Konkurs Plastyczny „CZAS NA BAJKĘ” adresowany był do dzieci, które wraz z członkami rodzin (rodzeństwem, rodzicami lub dziadkami) w dowolnej technice plastycznej przedstawiały scenę z wybranej przez siebie bajki znanej z literatury, czy też wymyślonej.


Miał na celu m.in.: rozwijanie wyobraźni i pomysłowości dzieci, odczuwanie radości z tworzenia, działania plastycznego, propagowanie idei głośnego czytania dzieciom, przybliżenie i zainteresowanie dzieci literaturą, rozbudzenie kreatywności i wiary we własne możliwości oraz wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne wykonywanie zadania.


Organizatorzy tegorocznej edycji przedsięwzięcia to: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu, Centrum Sztuki Mościcie w Tarnowie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Integracji Środowisk Akademickich ORION w Nowym Sączu.


Patronat honorowy nad XI Ogólnopolskim Rodzinnym Konkursem Plastycznym „CZAS NA BAJKĘ” objął Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego.


Źródło: UMWM

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować