Pogoda - Sądeckie.pl

20

Dzisiaj jest: 20. 09. 2021 Do końca roku: 102 dni
Jakość Powietrza

Dobra informacja dla rowerzystów. Powstanie nowy ciąg pieszo-rowerowy. Sprawdź gdzie

Dobra informacja dla rowerzystów. Powstanie nowy ciąg pieszo-rowerowy. Sprawdź gdzie

Rowerzyści przejadą, a piesi przejdą od Moszczenicy w stronę Gorlic i Łużnej nowym ciągiem pieszo-rowerowym. Wszystko to za sprawą wydanej decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Inwestorem jest Wójt gminy Moszczenica z Zarządem Województwa Małopolskiego.

Celem rządu premiera Mateusza Morawieckiego jest zrównoważony rozwój i właśnie wydanie tej decyzji zrid jest realizowaniem tego celu. Bardzo się cieszę, że tu powstanie bezpieczny ciąg pieszo-rowerowy, gratuluję i życzę sprawnie przeprowadzonej inwestycji – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.


Inwestycja polega m.in. na rozbudowie lewego pasa jezdni drogi wojewódzkiej i budowie ścieżki pieszo-rowerowej na całym odcinku inwestycji, a także budowie: chodnika, kanalizacji deszczowej oraz przebudowie: zjazdów indywidualnych i publicznych, oświetlenia drogowego.


Planowana rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 977 zniweluje ruch pieszy i rowerowy z jezdni drogi wojewódzkiej, co doprowadzi do poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, przez eliminację incydentów z udziałem pieszych.


Decyzji został nadany rygor natychmiastowej wykonalności.


Źródło: MUW

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować