Dodatkowe wsparcie zarządu województwa małopolskiego dla sądeckich jednostek kultury

Podczas wtorkowego posiedzenia, zarząd podjął osiem uchwał, dzięki którym dofinansowane będą wydarzenia, projekty złożone przez organizacje pozarządowe. Wśród projektów znalazła się publikacja książki „Dar starości w wychowaniu” jako materiał konferencyjny X Forum Nauczycieli i Wychowawców z okazji Jubileuszu 25-lecia Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Tarnowie. Dofinansowanie złożonej oferty to 8 tys. złotych.

Dodatkowe wsparcie zarządu województwa małopolskiego dla sądeckich jednostek kultury

Zarząd Województwa Małopolskiego zdecydował, że dofinansuje także: Warsztaty ekologiczne z promocją tradycyjnych produktów lokalnych – ofertę złożoną przez KGW Libertów, obchody 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Łabowej, Ogólnopolski Konwent Rad Seniorów Kraków 2021 i Walne Zebranie sprawozdawczo-wyborcze OPRS/OPoWRS, Zachariaszadę – integrującą imprezę dla osób niepełnosprawnych w Zielonkach, I Integracyjną Biesiadę Pasjonatów i Sympatyków Lokalnej Historii, a także Koncert w Muzeum-Zamku w Dębnie i publikację książki Ksiądz Motyka w Parafii Łężkowice.


Dofinansowanie otrzymają także Stowarzyszenie Twórczości Regionalnej w Bobowej na zadanie „Biesiada z folklorem Pogórza”, Uczniowski Klub Sportowy „Orły” na organizację VI Zakopiańskiego Charytatywnego Maratonu Badmintona, a także Klub sportowy „Flika” i Parafia Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Krakowie.
Łącznie, do małopolskich NGO trafi ponad 85 tys. złotych.


Będzie dodatkowe wsparcie dla sądeckich jednostek kultury

Zarząd województwa pozytywnie rozpatrzył informację w sprawie wsparcia jednostek Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, tj. Miasteczka Galicyjskiego i Sądeckiego Parku Etnograficznego.


Pod koniec czerwca tego roku przez Sądecczyznę przeszły nawałnice z ulewnymi deszczami i gradobiciem, które uszkodziły także budynki naszych jednostek kultury. Zniszczeniu uległy tu dachy, elewacje budynków, silny grad wybił szyby w oknach. Dziś, 23 sierpnia pozytywnie rozpatrzyliśmy informację w sprawie wsparcia finansowego dla Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, a to aż blisko 600 tys. złotych, z przeznaczeniem na pokrycie strat spowodowanych nawałnicą i gradobiciem - mówi marszałek Witold Kozłowski.


Na terenie Sądeckiego Parku Etnograficznego uszkodzeniu uległo m.in. 6 obiektów w zespole kolonistów niemieckich, zbór ze Stadeł; szopa kieratowa z Maszkowic, czy budynki zaplecza, uszkodzone zostały także rynny i elektronika. Na terenie Miasteczka Galicyjskiego grad i ulewny deszcz zniszczył m.in. budynek ochrony, budynek Fryzjera, dwór, karczmę, ale też budynek remizy i antykwariatu.


Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować